-5 C
Szamotuły
środa, 3 marca, 2021

Amica wsparła placówki medyczne z całego kraju

Polecamy

40 tys. złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe dla szpitali z całej Polski. To wsparcie, jakiego Grupa Amica udzieliła do dzisiaj placówkom medycznym z Wielkopolski i całego kraju w ramach walki z koronawirusem.

Wydarzenia z ostatnich tygodni postawiły wszystkich w trudnej sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby wspierać się wzajemnie w czasie przeciwdziałania i zwalczania epidemii. Amica postanowiła pomóc tym, którzy zdrowie innych przekładają nad swoje i przekazała potrzebującym placówkom medycznym wsparcie, które ułatwi walkę z chorobą i złagodzi codzienne troski personelu.

Grupa Amica pomogła Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu w utworzeniu kolejnego laboratorium robiącego testy na obecność koronawirusa, kilku szpitalom z Poznania, a także ze Środy Wielkopolskiej, Nowego Tomyśla, Łodzi, Nowego Targu, Radomska, Bełchatowa i Tomaszewa Mazowieckiego.

- Reklama -

 Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia jeszcze się zwiększy. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu walczącego z wirusem – mówi Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu.-Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50...