- Reklama -
21.5 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Kolejny przypadek koronawirusa w szamotulskim szpitalu. Zakażone dziecko

W czwartek, 17 września Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 3 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w powicie szamotulskim.

W środę, 16 września poinformowano o zakażonej 68-letniej kobiecie. Natomiast w czwartkowym raporcie poinformowano o zakażeniu u 61-letniego mężczyzny i 59-letniej kobiety. Wszystkie osoby przebywają w izolacji domowej i są to prawdopodobnie przypadki, o których informowaliśmy wczoraj – pracownicy Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

- Reklama -

W dzisiejszym raporcie znalazł się jeszcze jeden przypadek – dziecko, które przebywa w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Jest to chłopiec, pacjent Oddziału Dziecięcego, u którego przeprowadzony wczoraj test dał wynik pozytywny. Na oddziale wprowadzono dodatkowe procedury epidemiologiczne.

-Wczoraj w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu na zakażenie SARS-COV 2 jednego z Pacjentów Oddziału Dziecięcego. W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiliśmy procedury mające na celu ochronę pozostałych pacjentów oraz personelu. Pacjenci przebywający dotychczas na Oddziale zostali wypisani lub przetransportowani do innych placówek z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa. Personel mogący mieć styczność z osobą zakażoną zostanie przebadany. Do piątku przyjęcia na Oddział są wstrzymane. Dalsze decyzje będą zależne od wyników badań personelu – informuje Michał Wasielewski ze Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szamotułach, pozostali pacjenci oddziału, ich opiekunowie oraz personel medyczny zostali poddani kwarantannie. W tej chwili nie ma kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu szpitala.

Obecnie na terenie powiatu szamotulskiego jest 10 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Połowa to mieszkańcy gminy Szamotuły.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe