- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Gmina Wronki. Kolizja, dachowanie i samochody przygniecione przez drzewo

Pracowity początek weekendu mieli strażacy z gminy Wronki.

12 lipca o godzinie 17:47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu pojazdu w ogrodzenie posesji oraz osobie poszkodowanej w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który wjechał w ogrodzenie posesji. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie i znajdował się pod opieką właściciela terenu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz rozłączeniu akumulatora. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji. – informuje PSP Szamotuły.

- Reklama -

W akcji brali udział strażacy z PSP Szamotuły, OSP Wronki, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)

[Best_Wordpress_Gallery id=”985″ gal_title=”Posesja Stare Miasto”]

Kilka godzin później, w sobotę 13 lipca o godzinie 00:06, doszło do dachowania samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce również w Starym Mieście, na drodze wojewódzkiej Wronki-Sieraków.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, przeszukaniu pobliskiego terenu w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, rozłączeniu akumulatora oraz postawieniu pojazdu na koła. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
– informuje PSP Szamotuły.

W akcji ratunkowej brało udział 23 strażaków (5 zastępów) z PSP Szamotuły (dwa pojazdy), OSP Wronki i OSP Kłodzisko, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)

[Best_Wordpress_Gallery id=”983″ gal_title=”Dachowanie Stare Miasto 2019″]

Jeszcze tego samego dnia strażacy z OSP Wronki zostali zadysponowani na ulicę dr. Ignacego Zimniaka we Wronkach. Na zaparkowane tam pojazdy spadł konar drzewa. Na szczęście nikt nie został ranny, ucierpiały jedynie samochody.

fot. OSP Wronki

[Best_Wordpress_Gallery id=”982″ gal_title=”Konar Wronki”]

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe