- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotuły. W szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19

W SP ZOZ w Szamotułach od poniedziałkowego poranka trwają szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia przeciwko COVID-19. Niemal 300 osób z personelu szpitala i ponad 500 z terenu powiatu szamotulskiego zostanie zaszczepione w tak zwanym terminie „zerowym”.

W ciągu dwóch dni zaszczepiliśmy 250 osób Personelu. Tempo pracy mamy bardzo dobre, dzięki zaangażowaniu całego personelu Gabinetu Lekarza Rodzinnego, Kolegów z Nocnej Pomocy Doraźnej, którzy dzielnie nas wspierają, oraz grupie pielęgniarek i ratowników. Utworzyliśmy sprawnie pracujące zespoły. Od poniedziałku 11 stycznia mamy nadzieję rozpocząć już szczepienia personelu medycznego spoza szpitala – mówi dr Agnieszka Piechowiak, Kierownik POZ, Koordynator Sczepień – Nasza rejestracja będzie dzwonić do osób które zgłosiły się na szczepienie i umawiać na konkretny termin. Prosimy również Pacjentów aby sprawdzili czy mają wystawione skierowania do szczepienia na Internetowym Koncie Pacjenta. Na szczepienie proszę zgłaszać się również z wypełnioną i wydrukowana ankietą z załącznika. Wszystkich serdecznie zapraszam ma szczepienie.

Pomieszczenia przygotowane pod utworzenie Punktu Szczepień
Pomieszczenia przygotowane pod utworzenie Punktu Szczepień
- Reklama -

Gdzie będzie można się zaszczepić?

Rząd opublikował we wtorek listę podmiotów medycznych, w których będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. W powicie szamotulskim takich miejsc jest 11.

-Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz udostępniamy mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień! – czytamy na stronie rządowej.

Pełna lista punktów szczepień dostępna jest na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe