Premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę Amica S.A. [FILM, ZDJĘCIA]

0
fot. KPRM

Mamy tutaj nowoczesny zakład, który wchodzi odważnie w obszar rewolucji 4.0 – powiedział szef rządu podczas wizyty na terenie zakładu produkcyjnego Amica SA.

Amica SA to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych i pomimo rosnącej konkurencji z zagranicy pozostaje liderem na polskim rynku AGD.

Widać tu ogromny postęp technologiczny i połączenie pracy człowieka z postępującą automatyzacją oraz innowacyjnością – powiedział Mateusz Morawiecki i podkreślił, że firma tworzy potęgę AGD, a także jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Europie.

Szef rządu mówił również o tym, że zakład oprócz swojej działalności w branży, dodatkowo wspiera oraz współfinansuje, przy wsparciu państwa, kształcenie młodych piłkarzy w nowoczesnej szkółce piłkarskiej. Jak dodał „piłka nożna to również rosnąca gałąź gospodarki całego kraju i ważne jest to, żebyśmy byli dumni z tego, że z Polski wychodzi coraz więcej piłkarzy na światowym poziomie”.

Chcemy, żeby polska piłka była sławna na świecie, a ten system kształcenia się sprawdza. Mateusz Morawiecki przypomniał także, że rząd realizuje dziś wiele programów oraz inwestycji w infrastrukturę sportową, aby „młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności w jak najlepszych warunkach”.

Zobacz więcej: