Dwie kobiety kierowały pod wpływem alkoholu

0

Dwie osoby podejrzewane o kierowanie w stanie nietrzeźwości wpadły wczoraj w ręce policjantów. Sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

O tym, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie popłaca mogły się przekonać dwie kobiety zatrzymane wczoraj przez policjantów.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy skoro świt, tuż przed godziną 5.  Z ustaleń wynikało, iż w Gaju Małym w rowie znajduje się samochód. Jak się okazało, 29-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. W takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż kierująca golfem jest nietrzeźwa. 29-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mundurowi uniemożliwili jej dalszą jazdę samochodem.

O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Poranne dachowanie w Gaju Małym.

Kilka godzin później, tuż po godzinie 10 w Otorowie na ulicy Pniewskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szamotulskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki suzuki. Jak się okazało, kierującą suzuki była 36-letnia mieszkanka gminy Pniewy. Również w tym przypadku w takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż kierująca suzuki  jest nietrzeźwa. 36-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Niniejsze sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  Natomiast za wykroczenia związane ze spowodowaniem zdarzeń drogowych, grozi grzywna.

Zobacz więcej: