1.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Szamotuły. Pracownicy UMiG regularnie odkażają parkometry

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Jak już wcześniej informowaliśmy, burmistrz podjął decyzję o regularnej dezynfekcji parkometrów znajdujących się na terenie Szamotuł.

Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa. Wcześniej padły propozycje, by całkowicie zrezygnować z opłat za parkowanie, jednak zdaniem Włodzimierza Kaczmarka rozwiązanie takie spowodowałoby całkowite zapełnienie miejsc parkingowych na rynku w bezpośrednim sąsiedztwie naszego szpitala. Opłaty więc pozostaną, jednak parkometry będą co dwie godziny myte środkiem odkażającym.

Kierowcy parkujący na Rynku zauważyli nietypowe, choć w czasie epidemii koronawirusa oczywiste zabiegi. Podjęto decyzję, że w szamotulskiej Strefie Płatnego Parkowania kilka razy dziennie parkometry będą dezynfekowane. I są – pracownik Urzędu regularnie odkaża urządzenia. – poinformował dziś Urząd Miasta i Gminy.

- Reklama -

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Duszniki. Ledwo stał na nogach, a wsiadł za kierownicę. 48-latek miał ponad 3 promile!

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, policjanci zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty. Grozi mu...