- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Nowe obiekty sportowo – rekreacyjne w Myszkowie i Emilianowie

Spore inwestycje szykują się w Myszkowie i Emilianowie. Gmina zapowiada budowę nowych boisk, siłowni zewnętrznych i placów zabaw.

- Reklama -

W Myszkowie powstanie teren sportowo – rekreacyjny z boiskiem trawiastym do piłki nożnej o wymiarach 44×31 m, dwa boiska do plażowej piłki siatkowej o wymiarach 26×18 m. Pojawi się też w pełni wyposażona siłownia zewnętrzna min. z orbitrekiem, wioślarzem i rowerkiem treningowym.  Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, bujakami oraz innymi atrakcjami.

Cały teren zostanie uzupełniony o elementy małej architektury: kilkanaście ławek, kosze na śmieci, murowany grill oraz drewnianą wiatę.

Projekty niektórych obiektów mających pojawić się w Myszkowie:

[Best_Wordpress_Gallery id=”155″ gal_title=”Myszkowo Plac”]

Emilianowo

W Emilianowie powstanie plac zabaw wyposażony w podwójną huśtawkę, karuzelę, huśtawkę typu „ważka” oraz grę „kółko i krzyżyk”.  Dla starszych będzie dostępna siłownia zewnętrzna z orbitrekiem, wioślarzem, wyciągiem do wyciskania oraz biegaczem z twisterem. Na całym terenie zostaną ulokowane ławki, kosze na śmieci oraz kuty grill z ceglanym paleniskiem.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”156″ gal_title=”Emilianowo plac”]

Inwestycja realizowana jest ze środków krajowych. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na współfinansowanie projektu w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Nowe miejsca sportowo – rekreacyjne w Myszkowie i Emilianowie mają powstać jeszcze w tym roku, przewidywany termin zakończenia inwestycji to połowa października.

fot. projektów: UMiG/Pracownia Architektoniczna Między Kreskami

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe