- Reklama -
4.9 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Ogłoszono przetarg na przebudowę targowiska miejskiego

Szamotulskie targowisko miejskie to jedno z najbrzydszych i najbardziej zaniedbanych miejsc w mieście, o jego przebudowie mówiło się od lat. Jest szansa, że w przyszłym roku targowisko przestanie w końcu straszyć.

17 lipca Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił przetarg na przebudowę targowiska miejskiego w Szamotułach. Zadanie ma zostać dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Przebudowa targowiska ma zostać wykonana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

- Reklama -

Celem przedsięwzięcia jest zmodernizowanie istniejącej infrastruktury handlowej i usługowej miasta Szamotuły. Inwestycja złożona jest z dwóch etapów realizacyjnych; etapu I polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu warunków zabudowy wraz z zagospodarowaniem terenu oraz etapu II związanego ściśle z realizacją robót budowlanych.

W ramach przebudowy powstanie 137 zadaszonych stanowisk handlowych, minimum 30% zostanie przeznaczona na sprzedaż płodów rolnych. Teren zostanie utwardzony, oświetlony, powstaną miejsca parkingowe dla handlujących oraz sprzedających.

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzgodnieniami ma zostać wykonane do 1 grudnia br. Przebudowa targowiska ma się zakończyć do 31 października 2019 r.

Projekty targowiska i wiat (źródło: UMiG)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe