- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Ogłoszono przetarg na rewitalizację kamienicy Rynek 16/17

Rewitalizacja budynku Rynek 16/17 to kolejny etap zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych, poprzez: modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego”.

W ramach rewitalizacji przebudowane zostaną lokale użytkowe, wyremontowane klatki schodowe, a na terenie podwórza ułożona zostanie kostka brukowa. Wcześniej wspólnota mieszkaniowa we własnym zakresie zleciła remont dachu i elewacji.

Obecnie kamienica wybudowana w XIX wieku jest w fatalnym stanie. W latach 1974 – 2008 parter oraz część I i II piętra użytkowane były przez bank PKO. W ostatnich latach nie przeprowadzano poważniejszych remontów. Jak czytamy w dokumentacji, doszło do zawilgocenia murów zewnętrznych, a wewnętrzne są zagrzybione, widoczne są ślady zalania stropu pomiędzy parterem a I piętrem, wraz ze znacznymi ubytkami sufitu. W najlepszym stanie znajduje się dawna sala obsługi klienta, a w najgorszym pomieszczenie dawnego skarbca, które wymaga pilnego remontu z powodu przeciekającego stropodachu. Instalacje w budynku są mocno zdegradowane.

- Reklama -

Przebudowa obejmie adaptację parteru budynku na potrzeby:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej, który zająłby pomieszczenia dotychczasowej „sali operacyjnej”, z wejściem od Rynku.
  • Straży Miejskiej z siedzibą w budynku skarbca, z wejściem od ulicy Kościelnej.
  • Fundacji „Nadzieja” w pomieszczeniach „gabinetu dyrektora” i przyległych, z oddzielnym wejściem od ulicy Kościelnej.

Zadanie zakłada również zagospodarowanie podwórka budynku najlepiej przez wprowadzenia nasadzeń i małej architektury, remont części wspólnej budynku i wyremontowanie kotłowni.

Na zadanie pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych, poprzez: modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego” Gmina otrzymała ponad 12 mln złotych dofinansowania z WRPO, całkowity koszt zadania to ponad 14,5 mln złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe