- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Szamotuły: wznowienie działalności PSZOK i możliwość obniżenia opłaty za odbiór odpadów

4 maja ponownie otwarty zostanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Piotrkówko. ZGK informuje także o możliwości uzyskania obniżki opłat za odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o.o. informuje, że od poniedziałku 4.05.2020 wznawia przyjmowanie odpadów od mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Piotrkówko (przy Gminnym Składowisku Odpadów) PSZOK funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00. Podczas przekazywania odpadów należy przestrzegać poniższych warunków:

  1. klient zobowiązany jest do posiadania rękawiczek oraz do zakrywania przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki ust i nosa.
  2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz pracownikom Spółki zostaje wprowadzona rejestracja wizyt (rejestracji można dokonywać od dnia 30.04.2020). Aby dokonać rezerwacji należy zadzwonić pod nr 61 29 252 80 z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (tel. czynny w godz. 8:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku).
  3. Na każdego klienta przypada nieprzekraczalne 30 min. w godzinach zgodnie z dokonaną wcześniej rejestracją – jest to czas na przyjazd, rozładunek i wyjazd z punktu.

Indywidualne obniżki opłat za odbiór odpadów w związku ze stanem epidemii.

- Reklama -

W związku z ogłoszonym 20 marca 2020 r. stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego wpływem na prowadzenie działalności gospodarczej, Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o.o. wprowadza możliwość ubiegania się o czasowe obniżenie wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych.

Możliwość ubiegania się o obniżenie opłat dotyczy przedsiębiorców, których działalność została zakazana powszechnie obowiązującymi przepisami prawa – rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 697).

W celu ubiegania się o obniżkę przedsiębiorca powinien złożyć wniosek z oznaczeniem swoich danych identyfikacyjnych, branży w której działa, okresu na który wnioskuje o obniżkę oraz krótkiego uzasadnienia. Każdy wniosek rozpatrywany będzie indywidualnie z uwzględnieniem okoliczności zawartych w jego treści. Z tytułu złożenia wniosku wnioskodawca nie nabywa roszczenia o obniżenie opłat.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. B. Chrobrego 17b lub drogą elektroniczną na adres [email protected] O decyzji Zarządu Spółki każdy z wnioskodawców zostanie poinformowany indywidualnie.

ŹródłoUMIG/PSZOK

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe