- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Nowi prezesi Centrum Sportu i Zakładu Gospodarki Komunalnej

Duże zmiany w zarządach gminnych spółek. Od jutra Centrum Sportu Szamotuły oraz Zakład Gospodarki Komunalnej będę mieć nowych prezesów.

Od piątku (14 czerwca) pracę rozpoczną nowi prezesi Centrum Sportu Szamotuły oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szamotułach.

Na mój wniosek Rady Nadzorcze obu spółek zdecydowały o odwołaniu dotychczasowych prezesów i powołaniu na stanowisko prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Szamotułach Michała Dziedzica oraz prezesa Centrum Sportu Sp. z o.o. Michała Zielińskiego – informuje burmistrz Piotr Michalak.

- Reklama -

Zmiany w ZGK

Po 4 latach ze stanowiskiem prezesa ZGK żegna się Piotr Koczorowski. Zastąpi go jego dotychczasowy zastępca, Michał Dziedzic. Jak informuje burmistrz, pan Michał z wykształcenia jest prawnikiem z tytułem zawodowym radcy prawnego. Ukończył również studia administracyjne oraz podyplomowe studia z prawa bankowego. Uczestniczył w licznych kursach z zakresu prawa administracyjnego, zamówień publicznych i ochrony środowiska. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w Krajowym Biurze Wyborczym w Warszawie, Starostwie Powiatowym w Poznaniu oraz prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie obsługi prawnej. Od 2016 r. związany jest z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Szamotułach. Do dzisiaj jako zastępca dyrektora naczelnego zakładu. Jest radnym gminy Suchy Las oraz członkiem stowarzyszenia Lokalni w Gminie Suchy Las.

Były wojewoda wielkopolski prezesem Centrum Sportu

Centrum Sportu Szamotuły opuszcza natomiast Rafał Krzykała, który prezesem był przez minione 10 lat. Jego miejsce zajmie doskonale znany w Szamotułach Michał Zieliński. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach sportowych. Rodzice byli nauczycielami wychowania fizycznego w szamotulskich szkołach i trenerami w klubie MKS Baszta Szamotuły (Janina Zielińska do tej pory z sukcesami trenuje szamotulską młodzież w tym klubie ). Sam w młodości uprawiał lekkoatletykę. W latach 2021-2023 pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – czytamy na profilu burmistrza Szamotuł.

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe