- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Sprawcy przemocy domowej musieli opuścić mieszkania

W tym miesiącu kolejni podejrzani o stosowanie przemocy domowej ponieśli konsekwencje swojego zachowania wobec partnerek. Policjanci z powiatu szamotulskiego zastosowali policyjne nakazy opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych i zakazy kontaktowania.

W czerwcu policjanci odnotowali trzy przypadki stosowania przez mężczyzn przemocy wobec swoich partnerek.

W sprawach tych zgłoszone zostały interwencje, po których osoby stosujące przemoc zostały zatrzymane. Sytuacje wyglądały podobnie pod tym względem, że sprawcy stosowali przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Po zebraniu wystarczających materiałów, policjanci zadecydowali, że dla zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju pokrzywdzonym należy zastosować środki w trybie natychmiastowym – informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Podejrzani to 36-latek, 47-latek oraz 61-latek. Wszyscy otrzymali zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakazy kontaktowania się z nimi. W dwóch przypadkach zastosowano też nakazy opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazy zbliżania się do niego na określoną odległość.

Ponadto w tych przypadkach policjanci prowadzą też postępowania w sprawach o znęcanie się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Policyjne nakazy oraz zakazy obowiązują 14 dni. Na wniosek pokrzywdzonych, środki te mogą zostać przedłużone przez Sąd. Złamanie policyjnego zakazu wiąże się z konsekwencjami. Sprawcy takiego wykroczenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara aresztu – dodaje st. asp. Sandra Chuda.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe