- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Szamotuły. Utrudnienia na ul. B. Chrobrego od 4 maja. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

4 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia.

Przypomnijmy, że podczas prac wystąpią również problemy w dostawie wody, o czym informowaliśmy w artykule: Rozpoczyna się remont ulicy B. Chrobrego. Mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.

Dzisiaj informację o rozpoczęcie prac podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki: W poniedziałek 4 maja rozpocznie się remont ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach przy drodze wojewódzkiej nr 184 na długości blisko jednego kilometra. Zakres inwestycji obejmuje między innymi: wykonanie nowych chodników, zjazdów do posesji oraz ścieżki pieszo-rowerowej z betonowej kostki brukowej, wyrównanie zaniżeń nawierzchni, a także ułożenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Wartość kontraktu to blisko 4,3 mln złotych. Wykonawcą jest firma Strabag.

- Reklama -

Na ulicy Bolesława Chrobrego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną i wspomagany ręcznie. Wszystkie prace zgodnie z umową mają się zakończyć na początku listopada br.

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnianiami, czego przedsmak mieliśmy wczoraj. W czasie łatania dziur na ul. Chrobrego i Dworcowej utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Korek sięgał aż do Piaskowa, czas dojazdu do centrum Szamotuł to nawet cztery godziny – alarmowała wczoraj nasza czytelniczka.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -