12.3 C
Szamotuły
czwartek, 1 października, 2020

Drugi etap łagodzenia restrykcji po majówce. Otwarte żłobki i przedszkola, galerie handlowe oraz hotele

Polecamy

Zaniedbane zwierzęta w gminie Obrzycko. Rolnikowi grozi do 3 lat więzenia

Wczoraj informowaliśmy o bulwersującej sprawie, którą ujawniło stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja „Pańska Łaska”. Więcej informacji...

Dramat zwierząt pod Szamotułami. Handlarz zagłodził kilkanaście koni

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja "Pańska Łaska" przeprowadziły interwencję w jednej z wiosek...

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...
Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego podano szczegóły drugiego etapu łagodzenia restrykcji związanych z walką z koronawirusem.

Dziś jest pierwszy szczególny dzień. Mamy na tę chwilę 370 osób, które wyzdrowiały. To pierwszy taki dzień, gdy możemy powiedzieć, że jest przyrost osób, które zdrowieją – w porównaniu do nowych zachorowań – mówił Mateusz Morawiecki.

  • Od 6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Decyzję o tym otwarciu podejmą organy założycielskie, a otwarcie będzie obowiązywało zgodnie z wymaganiami sanitarnymi. Rząd zapewni środki dezynfekcyjne w dodatkowych ilościach.
  • Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca hotelowe. Ta data jest celowa, byśmy nie korzystali z tej możliwości w czasie majówki. Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności – mówił premier.
  • Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca hotelowe. Ta data jest celowa, byśmy nie korzystali z tej możliwości w czasie majówki. Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności – poinformował Morawiecki.
  • Od 4 maja będą mogły być otwarte galerie handlowe. W podobnym reżimie obostrzeń jak w mniejszych sklepie – na 15 mkw może przebywać tylko jedna osoba.
  • Luzowanie obejmie również ważną dziedzinę w służbie zdrowia jaką jest rehabilitacja. Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia podjęto decyzję, by uruchomić rehabilitację od 4 maja.
  • Częściowe otwarcie instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuki.

Wczoraj mieliśmy niewiele ponad 300 zarażeń, wykonano ponad 14 tysięcy testów. Więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu – z tego się niezwykle cieszymy. Chciałbym, żeby w tym kierunku wszystko przebiegało – mówił Łukasz Szumowski.

- Reklama -

Kolejne etapy łagodzenia restrykcji chcielibyśmy jak najszybciej wdrożyć i wszyscy na to czekamy. Zależą od wskaźników bezpieczeństwa oraz od dystansowania się, minimalizowania poziomej transmisji, która bardzo szybko może skoczyć w górę – dodał minister zdrowia.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Zderzenie dwóch aut w gminie Ostroróg

W środę, 30 września około godziny 17:00 doszło do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Dobrojewo.

Policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustwami. Poznanianka straciła kilkaset tysięcy złotych!

Policjanci z Poznania prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. Poznanianka otrzymała wiadomość SMS od rzekomego kuriera z linkiem i prośbą o uregulowanie...

Zaniedbane zwierzęta w gminie Obrzycko. Rolnikowi grozi do 3 lat więzenia

Wczoraj informowaliśmy o bulwersującej sprawie, którą ujawniło stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja „Pańska Łaska”. Więcej informacji o interwencji przekazała nam dzisiaj...

Szamotuły. Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej [PROGAM]

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, iż miasto Szamotuły zostało wybrane na organizatora turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych 2020. Sponsorem rozgrywek jest...

Szamotuły. Wjechał w barierkę przy kościele. Miał 3 promile!

W miniony weekend szamotulscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i doprowadził do kolizji.Do...

Więcej artykułów

- Reklama-