- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Przy deptaku im. doktora Ryszarda Surmy pojawiła się tablica. Do czego służy?

Przy deptaku wzdłuż Samy, który prowadzi od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego pojawiła się dzisiaj tablica z wizerunkiem doktora Surmy.

Jest to kolejna cześć projektu, który ma za zadanie upamiętnienie zasłużonego dla mieszkańców Szamotuł pediatry. Przypomnijmy, że w maju powstała specjalna strona poświęcona Ryszardowi Surmie: www.doktorsurma.szamotuly.pl, na której znajdziemy m.in. życiorys, zdjęcia, a także wspomnienia mieszkańców o doktorze.

8 lipca na deptaku im. doktora Ryszarda Surmy w Szamotułach zainstalowano tablicę z jego wizerunkiem oraz z kodem QR. Jeśli zeskanujmy kod smartfonem, zostaniemy przeniesieni właśnie na powyższa stronę ze wspomnieniem lekarza. Tablicę można przetestować też bez wychodzenia z domu – wystarczy zeskanować kod z tablicy na zdjęciu tytułowym.

- Reklama -

Nazwaliśmy jego imieniem deptak przy Samie, rozważaliśmy wybudowanie pomnika…, to bardzo ważne, ale czy takie formy przekazu docierają do najmłodszych mieszkańców Szamotuł? Czy zainteresują się historią i życiem tego niepozornego lekarza? Trudno to rozstrzygnąć, ale jesteśmy pewni, że pomysł stworzenia strony internetowej poświęconej Ryszardowi Surmie jest „strzałem w dziesiątkę”. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w jej stworzenie i życzymy wytrwałości w jej prowadzeniu. (…) Od dzisiaj dostęp do tych informacji będzie jeszcze łatwiejszy i szybszy. Wystarczy zeskanować kod QR! – informuje Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe