- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Powstała strona poświęcona doktorowi Ryszardowi Surmie

Doktor Ryszard Surma przez kilkadziesiąt lat leczył małych mieszkańców Szamotuł. Był przy tym człowiekiem niezwykle skromnym. Pacjenci często wspominali, że mimo podeszłego wieku nigdy nie odmawiał pomocy, a za leczenie nie brał wynagrodzenia.

Doktor zmarł 7 kwietnia 2018 roku w wieku 73 lat. Do ostatnich dni przyjmował pacjentów – w dniu śmierci zasłabł, udzielając porady telefonicznej pacjentowi. Po jego odejściu pojawiły się pomysły na upamiętnienie zasłużonego dla miasta lekarza. W 2020 roku szamotulscy radni nadali deptakowi biegnącemu od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego imię doktora Ryszarda Surmy, dwa lata później pojawiła się tam stosowna tabliczka.

- Reklama -

W ostatnich dniach udostępniono serwis www.doktorsurma.szamotuly.pl, w którym znajdziemy wiele informacji o dr Ryszardzie Sumie, jego życiorys, zdjęcia, a także wspomnienia mieszkańców. Jedną z funkcjonalności witryny jest możliwość zostawienia własnego wspomnienia o doktorze. Docelowo na deptaku doktora ma pojawić się kod QR, którego zeskanowanie wyświetli na smartfonie powyższą stronę.

Witryna powstała z inicjatywy Tomasza Mańczaka, sąsiada doktora, który miał okazję przyglądać się jego pracy, przy wsparciu mieszkańców Szamotuł i UMiG. Więcej informacji od autora można znaleźć na stronie Urzędu Miasta i Gminy: LINK

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe