- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Kolejna mieszkanka Szamotuł oszukana metodą „na policjanta”

Pomimo apeli policji i mediów, kolejna osoba z naszego regionu została oszukana metodą „na policjanta”

W dniu 19 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę 72-letniej mieszkanki Szamotuł. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż kobieta przekazała pieniądze oraz złotą biżuterię nieznanemu mężczyźnie. Wcześniej otrzymała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Mężczyzna przekazał pokrzywdzonej informację, iż jej córka miała wypadek i potrąciła kobietę w ciąży. Pokrzywdzona miała przekazać pieniądze na kaucję, aby córka nie trafiła do więzienia. Postąpiła zgodnie z instrukcjami oszustów. Łączne straty wyniosły około 70 tysięcy złotych – informuje asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

Tego samego dnia w podobny sposób próbowano oszukać jeszcze dwie inne kobiety z Szamotuł. Te jednak zweryfikowały informacje podane przez oszusta i nie dały się nabrać na legendę policjanta.

- Reklama -

Na szczęście oszust długo nie nacieszył się łupem. Został namierzony przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Został zatrzymany tego samego dnia w Buku. Podejrzany, to 50-letni mieszkaniec Poznania. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z KWP oraz kryminalni z Szamotuł. Policjanci wykonali niezbędne dla dalszego postępowania czynności procesowe, aby zapewnić materiał dowodowy w sprawie. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy zatrzymanym pieniądze oraz biżuterię pochodzące z przestępstwa w Szamotułach. Mężczyzna miał też przy sobie narkotyki – informuje asp. Sandra Chuda.

Postępowanie w sprawie prowadzą kryminalni z Komendy Powiatowej w Szamotułach. 50-latek został przez naszych policjantów przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty: zarzut oszustwa, dwa zarzuty usiłowania oszustwa oraz zarzut posiadania narkotyków. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, najbliższe miesiące 50-latek spędzi w areszcie śledczym – dodaje asp. Sandra Chuda.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe