- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Szamotulski Rower Miejski jeszcze w tym sezonie!

Jeszcze w tym roku w Szamotułach zostanie uruchomiony system bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Gdzie powstaną stacje i jakie będą zasady korzystania z wypożyczalni?

Rowery miejskie zostaną wprowadzone w Szamotułach w związku z realizacją zadania pn. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych na obszarze Miasta i Gminy Szamotuły poprzez budowę Zintegrowanego Węzła Przesiadkowych w Szamotułach, Pamiątkowie i Baborówku wraz z infrastrukturą”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

- Reklama -

System bezobsługowej wypożyczalni rowerów – Rower Miejski da mieszkańcom możliwość całodobowego, bezpłatnego wypożyczania rowerów, w celu odbycia krótkich podróży po Szamotułach. Wypożyczalnie będą funkcjonować 7 dni w tygodniu przez cały sezon rowerowy (od marca do listopada). Rower wypożyczymy na maksymalnie 12 godzin w ciągu doby.

Warunkiem wypożyczenia roweru będzie zawarcie umowy z operatorem w trakcie rejestracji oraz rejestracja konta klienta w przygotowanym do tego celu systemie informatycznym. Powstanie specjalna strona internetowa oraz uruchomione zostanie call center.

Na terenie całego miasta znajdzie się 5 w pełni bezobsługowych stacji wypożyczania rowerów, do dyspozycji mieszkańców będzie 50 jednośladów.

Stacje powstaną w następujących miejscach:

  • ulica Dworcowa przy dworcu PKP
  • ulica Sportowa w pobliżu Centrum Sportu
  • ulica Adama Mickiewicza (w pobliżu LO i Zespołu Szkół nr 3)
  • ulica J.J. Śniadeckich / Szczuczyńska (prawdopodobnie plac przy Don Vito)
  • Rynek

Obecnie trwa przetarg na dostarczenie całego systemu, po jego rozstrzygnięciu wykonawca będzie miał 90 dni na uruchomienie wypożyczalni.

Zdjęcie poglądowe

 

  1. O godzinie 6.30 pociągiem z Wronek przyjeżdża kilkudziesięciu licealistów. Mogę z każdym się założyć że przy stacji rowerowej dzień w dzień będzie bitwa o rower.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe