- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Kolejny śmiertelny wypadek na drogach powiatu!

W miniony weekend na drogach powiatu szamotulskiego miał miejsce kolejny tragiczny wypadek, 9 osoba w tym zmarła w wyniku zdarzenia drogowego.  Dla porównania w całym 2016 roku na naszych drogach zginęło 7 osób.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w Sękowie, na drodze krajowej nr 92. Jak wstępnie ustalili policjanci, jadący VW Passatem w kierunku Pniew, 19-letni mieszkaniec gminy Międzychód z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, następnie na pobocze i do rowu czołowo uderzając w drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pomimo udzielenia mu pomocy medycznej, po kilku godzinach zmarł.

- Reklama -

Policjanci z szamotulskiej drogówki wraz z technikami kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz zabezpieczyli niezbędne ślady. Przyczyny wypadku wyjaśniane są w ramach śledztwa prokuratorskiego.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu: Od początku 2017 roku na drogach naszego powiatu życie straciło 9 osób. To na tę chwilę o dwie osoby więcej niż w roku ubiegłym. W całym 2016 roku, w wyniku obrażeń poniesionych w wypadkach drogowych zmarło 7 osób.

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych (zarówno wypadków, jak i kolizji) należy nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe cofanie, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie/ wymijanie.

Przypominamy więc wszystkim uczestnikom ruchu, aby poruszając się po drodze zachowali szczególną rozwagę i ostrożność. Wsiadając za kierownicę powinniśmy być trzeźwi i wypoczęci. Spieszący się kierowcy mogą (często poprzez zwykłą nieuwagę) stworzyć zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od nas samych.

fot. KPP w Szamotułach

 

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe