- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotulska Noc Muzeów

Moc kulturalnych wrażeń czekała na wszystkich, którzy w minioną sobotę zajrzeli do Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

Z okazji obchodzonej 20 maja Nocy Muzeów, mieszkańcy całego Powiatu (i nie tylko) mogli bezpłatnie zwiedzić Zamek, a także… sprawdzić swoje zdolności plastyczne! Wszystko za sprawą projektu „I Ty możesz zostać artystą…” w ramach, którego każdy chętny mógł sięgnąć po pędzel i farby akrylowe, by następnie domalować fragment obrazu na dużym płótnie. Efektem działania, którego koordynatorami byli: Małgorzata Rynarzewska (plastyk Muzeum Zamek Górków w Szamotułach) oraz Damian Kłaczkiewicz (Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach), stały się dwa obrazy prezentujące własne spojrzenie mieszkańców na Zamek Górków i Basztę Halszki.

Punktualnie o godzinie 20.00 natomiast rozpoczął się wykład kusztoszów muzeum: Anny Król i Moniki Romanowskiej – Pietrzak zatytułowany „Czym jest muzeum? 60 lat Muzeum w Szamotułach”. Wzbogacony o prezentację multimedialną oraz pokaz archiwalnych zdjęć muzeum, traktował o najważniejszych wydarzeniach w dziejach muzealnictwa, jak również samej placówki. Panie kustosz zdradziły słuchaczom wiele ciekawostek i z chęcią odpowiadały na pytania.

- Reklama -

Tegoroczna Noc Muzeów została połączona z projektem społecznym „Szamotulanka Piękna Mama”. Późnym popołudniem na terenie muzeum zorganizowano pokaz mody ręcznie malowanych ubrań projektu Natalii Kapłon, zaś w role modelek wcieliły się szamotulskie mamy. Były też warsztaty z wizażu, masażu, tworzenia biżuterii i nie tylko. Maluchy z kolei mogły skorzystać z dmuchańców.

[Best_Wordpress_Gallery id=”102″ gal_title=”Noc Muzeów”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe