- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

„Akademia Przedszkolaka” z wizytą na komendzie

Szamotulskich policjantów odwiedziła grupa przedszkolaków z Szamotuł. W trakcie wizyty w komendzie maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz podczas kontaktu z nieznajomym. Największą atrakcją dla najmłodszych było obejrzenie policyjnego radiowozu.

Wczoraj (19.05.2017 r.), policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach gościli u siebie dzieci z „Akademii Przedszkolaka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Mali goście dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz w jaki sprzęt wyposażeni są idąc do służby.

- Reklama -

W trakcie spotkania, szamotulscy policjanci omówili z dziećmi numery telefonów alarmowych oraz zasady wzywania pomocy za ich pośrednictwem.

Funkcjonariusze przypomnieli też o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, a także podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z podchwytliwym zadaniem dotyczącym osób nieznajomych.

Po profilaktycznej pogadance, dzieci miały okazję obejrzeć z bliska policyjne środki przymusu bezpośredniego, które maluchom zaprezentowali miejscowi dzielnicowi. Ogromne zainteresowanie maluchów wzbudziły kajdanki oraz pałka służbowa. Na koniec wszyscy mali goście otrzymali na pamiątkę odcisk palca.

W trakcie wizyty dzieci miały też okazję do spaceru po budynku komendy Policji. Poznały Oficera Dyżurnego, a także policjanta pełniącego służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Maluchy miały też okazję zobaczyć policyjny radiowóz, który cieszył się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki z chęcią wsiadały do pojazdu, wyobrażając sobie siebie w roli policjantów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”101″ gal_title=”Akademia Przedszkolaka na komendzie”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe