- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Przez zamek w Stobnicy stracił stanowisko. Łukasz Mikołajczyk nie jest już wojewodą wielkopolskim

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało dzisiaj o odwołaniu wojewody wielkopolskiego. Łukasz Mikołajczyk stracił stanowisko po ponad roku urzędowania.

„Z dniem 15 grudnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego – ministra spraw wewnętrznych i administracji, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego.

- Reklama -

Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy” – poinformowało MSWiA.

Przypomnijmy, pod koniec listopada wojewoda wielkopolski wydał decyzję, w której stwierdził, że budowa tzw. zamku w Stobnicy, pomimo, że pozwolenie na jej budowę zostało wydane z naruszeniem prawa, może być kontynuowana. Z decyzją nie zgadzała się prokuratura oraz minister spraw wewnętrznych i administracji, który złożył wniosek o odwołania Łukasz Mikołajczyka. Natomiast prokuratura 11 grudnia odwołała się od decyzji wojewody.

Łukasz Mikołajczyk, po decyzji premiera, wydał dzisiaj następujące oświadczenie:

„Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca.

Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję Premierowi, Ministrom, Parlamentarzystom i Samorządowcom z Wielkopolski, pracownikom Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, całej administracji zespolonej oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować.

Doświadczenie tych relacji było dla mnie niezwykle wartościowe i jestem pewien, że pozwoli zbudować fundamenty pod moje dalsze działania w służbie Rzeczypospolitej. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy życzę wytrwałości i dalszej realizacji działań, których celem jest dobro naszej Ojczyzny”.

Więcej o odwołaniu prokuratury pisaliśmy tutaj: Co dalej z budową zamku w Stobnicy?

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe