- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Ukonstytuowała się Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Szamotuły

To historyczny moment dla naszej gminy i dla młodzieży – takimi słowami powitał młodych radnych Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek. Podczas I sesji tego gremium Burmistrz Kaczmarek i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marian Płachecki wręczyli wybranym radnym zaświadczenia o powołaniu do Społecznej Rady Młodzieży. Zarówno Przewodniczący RMiG Szamotuły jak i Burmistrz gratulowali wybranym, ale powiedzieli również o oczekiwaniach inicjatyw i działania dla dobra naszej młodzieży i gminy. Wyrażono też nadzieję, że to z tego gremium być może powołani zostaną przyszli radni naszego gminnego parlamentu.

Ukonstytuowanie nastąpiło poprzez złożenie ślubowania. Odczytano rotę ślubowania, a każdy z wybranych powtarzał słowo „ślubuję”. Do momentu wyboru przewodniczącego obradom przewodniczył najstarszy wiekiem radny. W wyniku jawnego głosowania Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły został Krzysztof Kowalczyk, Wiceprzewodniczącym Przemysław Szałata, a sekretarzem Olga Borowczak.

- Reklama -

Rolę opiekuna, mentora i dobrego ducha młodzieży od roku pełnił Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły Karol Hartwich. Sekretarz podczas tej trudnej dla młodzieży pierwszej sesji instruował młodzież i ułatwiał działanie, aby było zgodne z formalnymi wymogami. Sekretarz pogratulował wybranym radnym i w ramach wolnych głosów i wniosków zasugerował Radzie wybór czasu i tematów do zajęcia się na kolejnej II sesji. Kierownik Wydziału Promocji Miasta, Informatyki i Współpracy Zagranicznej Henryk Żłobiński poinformował młodych radnych o możliwości korzystania ze strony internetowej UMiG Szamotuły. Z kolei Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Krzysztof Kowalczyk po sprawdzeniu czy wszyscy radni korzystają z facebook-a zaproponował burzę myśli na tym forum przed kolejną sesją po feriach zimowych. W obradach I sesji Młodzieżowej Rady MiG Szamotuły uczestniczyło 16 radnych, było więc wymagane kworum. Pozostali złożą ślubowanie na następnej sesji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Rada Młodzieżowa”]

Źródło i zdjęcia: UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe