- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Szamotuły. Mieszkańcy piszą petycję, prosząc o remont drogi. „Jej stan zagraża życiu i zdrowiu”

Na początku listopada do Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach wpłynęła petycja, w której mieszkańcy zwrócili uwagę na tragiczny stan ulicy Rycerskiej w Szamotułach.

W tym roku na ulicy Rycerskiej położono około 200 metrów drogi pasowej, mieszkańcy uważają jednak, że pilnego remontu wymaga cała droga. Zwracają uwagę na stan nawierzchni, wypadające spod kół kamienie, które mogą uderzyć w małe dzieci i problemy z przejazdem podczas roztopów. Poniżej treść petycji:

My Mieszkańcy oraz uczestnicy ulicy Rycerskiej w Szamotułach zwracamy się z prośbą o budowę drogi pasowej/dokończenie jej budowania.

- Reklama -

Obecnie droga jest w fatalnym stanie, zagrażającym zdrowiu i życiu użytkowników. Droga ta to jedyna droga jaką możemy dojechać do pracy, szkoły, sklepu. Jej użytkowanie to nasza codzienna zmora.

Droga jest podatna na wszelkie zjawiska pogodowe, latem gdy jest bardzo sucho nad drogą po każdorazowym przejechaniu samochodu i każdym większym wietrze unosi się ogromna chmura kurzu, dodatkowo utwardzona wcześniej droga kamieniami (jak również śmieciami!) w tym bardzo dużymi kamieniami, przy których łatwo można zrobić sobie krzywdę idąc na zwykły spacer oraz maleńkimi, które w kontakcie z oponą samochodu odbijają na boki i niejednokrotnie uderzają w dzieci siedzące w wózkach i innych użytkowników drogi.

W okresie jesienno-zimowym problem jest odwrotny, po większych ulewach pojawiają się dziury i wyboje oraz droga rozjeżdża się na boki, tworząc błotnisty tor uniemożliwiający przejazd, co więcej – najczęściej uniemożliwiający swobodne przejście! Mieszkańcami naszej ulicy oraz okolicznych ulic są często młode małżeństwa, dla których dzieci nasza droga jest najkrótszą drogą do szkoły. Jednak przejście ulicą Rycerską w niepogodę w czystym stroju graniczy z cudem.

Droga jest uczęszczana zarówno przez mieszkańców jak również przez spacerujących ludzi z sąsiednich ulic. Obecnie ulica Ostrorogska jest tak często zakorkowana przez tiry i większe samochody, które nie zważają też najczęściej na prędkość, że ze względów bezpieczeństwa ludzie wolą udać się do domu czy najzwyczajniej pospacerować boczną ulicą jaką jest Rycerska. Wcześniej wspomniane przeze mnie utwardzenie drogi jest skuteczne, jednak to chwilowy ratunek dla nas, mieszkańców. Samo utwardzenie, przy niesprzyjającej aurze, starcza zaledwie na tydzień… Samo utwardzenie, jak wiemy, jest bardzo kosztowne, a przydałoby się co najmniej raz w miesiącu. Sam sposób utwardzania i materiały, którymi jest robione pozostawiają wiele do życzenia. Po samy utwardzeniu pozostaje pod posesjami wybój ze zepchniętej ziemi, jak również droga „ucieka” w lewą stronę, co po większych deszczach skutkuje podmywaniem posesji mieszczących się po lewej stronie ulicy i tworzenie wielu strug wody.

Dlatego też, my mieszkańcy, bardzo prosimy o podjęcie wszelkich starań, by poprawić komfort i bezpieczeństwo korzystania z drogi, która jest naszym jedynym dojazdem do szkół czy pracy.

Czy petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie i w przyszłorocznym budżecie pojawią się środki na remont ulicy Rycerskiej?

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe