12 C
Szamotuły
sobota, 26 września, 2020

Szamotulska policja zatrzymała sześciu Romów. Oszukiwali metodą „na legendę”

Polecamy

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i...

Nocny pożar stogu pod Szamotułami

W piątek, 25 września około godziny 2:26 straż pożarna została zadysponowana do miejscowości Kąsinowo.

Trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła [ZJĘCIA, FILM]

W Warsztatach Terapii Zajęciowej i Spółdzielni Socjalnej „TALENT” trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła.Na kiermaszu...

Szamotulscy kryminalni zatrzymali 6 osób narodowości romskiej, którzy mają związek z oszustwami na legendę. Najmłodszy z zatrzymanych miał 15-lat. Kobieta, która oszukała mieszkankę powiatu szamotulskiego decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu. Zatrzymani nieletni trafili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci przy zatrzymanych osobach zabezpieczyli ponad 82 tysiące złotych, biżuterię oraz atrapę broni. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie narkotyki.

9 sierpnia 2019 roku mieszkanka gminy Szamotuły odebrała telefon od kobiety podającej się za jej wnuczkę. Kobieta poinformowała 80-latkę, że spowodowała wypadek w którym potrąciła kobietę i potrzebuje dużo pieniędzy na zapłatę kaucji, by uniknąć kary więzienia. Następnie oszustka przekazała telefon innej kobiecie, która poinformowała, że jest prokuratorem i jeśli nie zostanie wpłacona kaucja jej wnuczka trafi do więzienia. Pokrzywdzona miała czekać przy jednym z marketów na osobę, która zjawi się po odbiór pieniędzy. W umówionym miejscu seniorka przekazała kobiecie podającej się za prokuratora pieniądze w kwocie ponad 65 tysięcy złotych, po czym „pani prokurator” wsiadła do czekającej na nią taksówki i odjechała.

Szamotulscy kryminalni  pracujący nad tą sprawą ustalili, że 12 listopada br. ci sami przestępcy dokonali kolejnego oszustwa na terenie Bydgoszczy. Na telefon pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna i podał się za funkcjonariusza Policji. Fałszywy policjant poinformował kobietę, że jej pieniądze w banku i w mieszkaniu są zagrożone. Oszust nakłonił pokrzywdzoną do spakowania w kopertę  gotówki w kwocie 50 tysięcy złotych wraz z biżuterią. Kobieta zrobiła tak jak przekazał jej fałszywy funkcjonariusz, pozostawiła we wskazanym miejscu przy śmietniku wszystkie swoje kosztowności.

- Reklama -

Policjanci z Szamotuł w końcu namierzyli sprawców oszustw i 13 listopada br. w jednym z hoteli w Bydgoszczy zatrzymali 6 osób mających związek z w/w oszustwami. Zatrzymani to  osoby narodowości romskiej w wieku od 15 do 21 lat. Ponadto trzy osoby nieletnie były poszukiwane w celu zatrzymania i doprowadzenia do Ośrodka Młodzieżowego i Domu Dziecka.

Przy zatrzymanych oszustach policjanci zabezpieczyli ponad 82 tysiące złotych, tysiąc euro, tysiąc dolarów, biżuterię oraz atrapę broni. Ponadto przy 21-latku mundurowi znaleźli marihuanę.

Trzy osoby nieletnie zostały umieszczone w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. 21-latek usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających za co mu grozi do 3 lat więzienia.

18-letnia kobieta i 15-letni mężczyzna usłyszeli zarzut oszustwa za co im grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Nieletni za popełnienie czynu karalnego będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Wobec 18-latki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobieta, która trafiła do aresztu w sierpniu br. podała się za panią prokurator i oszukała 80-letnią mieszkankę powiatu szamotulskiego na ponad 65-tysięcy złotych.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: dobry dzień dla Japończyka

Dziś na zawodach LOTTO Baborówko Horse Sale Show odbyły się próby ujeżdżenia w trzech konkursach międzynarodowych i...

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i prowadzona przez Starostę Szamotulskiego Beatę...

Wronki. Ewakuacja w firmie Amica [ĆWICZENIA]

Równo o godzinie 11.34 rozbrzmiał w fabryce kuchni Amica we Wronkach alarm pożarowy. Pracownicy sprawnie ewakuowali się z zagrożonego obiektu. Strażacy z...

Szamotuły. Zatrzymano podejrzanych o kradzież w aptece

Dzielnicowi, na podstawie zapisu z monitoringu, rozpoznali podejrzanych o kradzież w aptece. Nie przeszkodził im nawet fakt, że sprawcy mieli założone...

Druga ofiara COVID-19 w powiecie szamotulskim

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w piątek o 84 nowych zakażeniach SARS-COV-2 w Wielkopolsce. W powiecie szamotulskim nie odnotowano nowych zakażeń.

Więcej artykułów

- Reklama-