14.9 C
Szamotuły
piątek, 25 września, 2020

Policja. Wynajęli limitowaną edycję mercedesa AMG i rozkręcili go w lesie

Polecamy

Gm. Szamotuły: alarm bombowy w szkole

W czwartek służby ratunkowe otrzymały informację o podłożeniu ładunku wybuchowego m.in. w szkołach na terenie gminy Szamotuły.

Szamotuły. Zamknięto przychodnię dziecięcą. Lekarz i pielęgniarki zakażone koronawirusem

Przychodnia dziecięcą zlokalizowany przy ulicy Kopernika w Szamotułach została tymczasowo zamknięta. Powodem jest zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 wśród...

Koronawirus u nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach. Szkoła funkcjonuje normalnie

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szamotułach.

Szamotulscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn, którzy rozkręcili na części limitowanego mercedesa, wartego blisko 170 tys. złotych. Zatrzymane osoby, samochód marki Mercedes Benz AMG A 45 wypożyczyli kilka dni wcześniej w Kielcach. Za paserstwo samochodu grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

10 listopada br. z dyżurnym szamotulskiej Policji skontaktował się właściciel wypożyczalni samochodów w Kielcach, który poinformował policjanta, że 5 listopada wynajął samochód osobowy marki Mercedes Benz AMG A 45. Samochód był z serii limitowanej, jego wartość to blisko 170 tys. złotych. Mężczyzna poinformował, że samochód wypożyczony był z nadajnikiem GPS, który nadał ostatni sygnał z lasu w Radzynach i wysłał informację, że w pojedźcie została otwarta pokrywa silnika, co świadczyć może o kradzieży samochodu.

Szamotulscy kryminalni, natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu pojechali do lasu w Radzynach, gdzie na drodze leśnej zauważyli zaparkowany samochód dostawczy marki Ford Transit. Policjanci podjechali do zaparkowanego w lesie samochodu, gdzie z za pojazdu wyszło dwóch mężczyzn w rękawiczkach. Na pytanie mundurowych co robią w lesie odpowiedzieli, że rozkręcają samochód, który znaleźli w lesie. Za transitem stała już tylko karoseria od pojazdu marki Mercedes AMG 45. Limitowany samochód nie posiadał kół, drzwi, pokrywy silnika, lamp, zderzaków i innych części karoserii oraz wyposażenia wnętrza. Części pochodzące z rozkręconego mercedesa znajdowały się w fordzie transit.

- Reklama -

Szamotulscy kryminalni zatrzymali obu mężczyzn w wieku 33 i 37 lat. Poznaniacy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód Ford Transit oraz karoserię od samochodu marki Mercedes AMG A 45.

12 listopada szamotulscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kleszczewo, który jest podejrzewany o pomocy w pasterstwa limitowanego samochodu. 30-latek uciekł z miejsca rozkręcanego mercedesa, kiedy usłyszał podjeżdżających policjantów. Na szczęście kryminalni szybko namierzyli trzeciego z podejrzewanych mężczyzn i zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania, trafił on do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dot. paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Szamotuły: alarm bombowy w szkole

W czwartek służby ratunkowe otrzymały informację o podłożeniu ładunku wybuchowego m.in. w szkołach na terenie gminy Szamotuły.

Harleyem wjechał w tył iveco. W akcji śmigłowiec LPR

Zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, to ważna kwestia. O konsekwencjach braku tego odstępu mógł się przekonać kierujący motocyklem na drodze...

Fotowoltaika – czy inwestycja w panele słoneczne jest opłacalna?

Wytworzenie taniej energii elektrycznej za pomocą energii słonecznej stale zyskuje w Polsce popularność. Fotowoltaika to inwestycja, która zawsze będzie opłacać się...

Szamotuły. Zamknięto przychodnię dziecięcą. Lekarz i pielęgniarki zakażone koronawirusem

Przychodnia dziecięcą zlokalizowany przy ulicy Kopernika w Szamotułach została tymczasowo zamknięta. Powodem jest zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 wśród personelu.Zakażenie...

Powiat. Narada w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19

W poniedziałek, 21 września br. , w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie i ograniczeniem działalności przez szpital w Szamotułach, Starosta Szamotulski...

Więcej artykułów

- Reklama-