- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Nad Jezioro Pamiątkowskie dojedziemy nową drogą

Po przebudowie plaży w Pamiątkowie największą przeszkodą dla osób chcących dotrzeć nad jezioro jest fatalny stan drogi, która do niego prowadzi.

- Reklama -

Jest jednak spora szansa, że wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie, 24 sierpnia w UMiG Szamotuły podpisana została umowa pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego i Gminą Szamotuły na przebudowę ul. Jeziornej w Pamiątkowie o długości 2,98 km (od ulicy Szkolnej do miejscowości Przecławek). Prace polegać będą na wykonaniu nawierzchni drogi, budowie oświetlenia oraz kanału teletechnicznego wraz z siecią światłowodową.

Środki na realizację projektu (1 689 895,00 zł) pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, całkowity koszt modernizacji oszacowano na kwotę 3 209 316,00 zł.

Inwestycja realizowana jest w porozumieniu pomiędzy UMiG Szamotuły i Powiatem Szamotulskim, który w związku ze złożeniem przez Gminę wniosku na realizację ww. inwestycji zadeklarował gotowość do realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1859P Pamiątkowo – Żydowo w Pamiątkowie na odcinku ok. 400 m, od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą gminną ul. Zielona w Pamiątkowie”. Współpraca doceniona została przez Urząd Marszałkowski na etapie rozpatrywania wniosków co pozwoliło na uzyskanie wyższej punktacji złożonej dokumentacji.

Jezioro Pamiątkowskie
Jezioro Pamiątkowskie
Źródło: szamotuly.pl; Zdjęcia: R. Stachowiak / Archiwum UMIG / Archiwum Starostwa Powiatowego w Szamotułach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe