- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Powiat. Koronawirus: zamknięte obiekty, szkoły… [NAJNOWSZE INFORMACJE]

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły powołał Zespół koordynujący działania w związku z możliwością wystąpienia sytuacji kryzysowej dotyczącej choroby zakaźnej wywołanej wirusem COVID-19.

Powołany zespół prowadzi działania w zakresie działań profilaktycznych wynikających z zaleceń rządowych. Powołany Zespół wszedł w skład sztabu powiatowego, który koordynuje wszystkie działania. Obecnie nie ma żadnych przypadków zachorowań na terenie Powiatu Szamotulskiego. Wprowadzono profilaktyczne procedury, głównie w zakresie higieny osobistej oraz ograniczenia spotkań i zdarzeń o charakterze zbiorowym.

W związku z komunikatem Premiera RP od poniedziałku 16 marca na okres 2 tygodni zamknięte zostają wszystkie placówki edukacyjne na terenie Miasta i Gminy Szamotuły, a od dnia 12 marca zawiesza się realizację zajęć edukacyjnych. Tak więc UMiG prosi, aby od jutra dzieci pozostały w domach pod opieką rodzin. 12 i 13 marca przedszkolakom i uczniom, którym rodziny nie będą mogły zapewnić opieki, zorganizowane zostaną zajęcia świetlicowe lub inne wg. decyzji dyrektora placówki. Zaś od 16 marca na okres 2 tygodni wszystkie szkoły i przedszkola zostają bezwzględnie zamknięte. Dzieci pozostają pod opieką rodzin.

- Reklama -

W związku z profilaktyką koronawirusa Szamotulski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły odwołują zaplanowane na marzec koncerty i inne wydarzenia.

Od czwartku 12 marca do końca miesiąca nie będą też działać żadne sekcje, zespoły i kluby w SzOK. Biblioteka nie będzie wypożyczać i przyjmować zwrotów książek.

Od piątku 13 marca do końca miesiąca zamknięte zostaje kino „Halszka”. Szczegóły dotyczące zwrotów biletów i płatności za sekcje można poznać na stronie ośrodka.

Aktualizacja 19:00: Od jutra zamknięta będzie również pływalnia. Gmina planuje również zamknięcie obiektów tj. Centrum Sportu, boiska (Orlik, Lipowa) i targowisko.

Aktualizacja 21:30: Wojewoda wydał decyzję o natychmiastowym zawieszeniu działalności do dnia 25 marca w następujących placówkach:

  • placówkach wsparcia dziennego;
  • centrach integracji społecznej;
  • klubach integracji społecznej;
  • dziennych domach i klubach seniora;
  • środowiskowych domach samopomocy;
  • warsztatach terapii zajęciowej.

Aktualizacja 22:00: Obiekty Centrum Sportu zamknięte do odwołania, Muzeum Zamek-Górków zamknięte do odwołania. Nie odbędą się treningi i mecze UKS Szamotulanin. Zamknięta została hala „Nałęcz”.

Aktualizacja 22:30: Działalność do odwołania zawiesiły również kina sieciowe (Helios, Cinema City, Multikino).

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe