- Reklama -
14.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 września, 2021

Gmina Szamotuły. Kilkanaście osób objętych nadzorem. Budynek CS przystosowywany na potrzeby kwarantanny

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Ważne informacje związane z koronawirusem w gminie Szamotuły podał dzisiaj Włodzimierz Kaczmarek podczas sesji Rady Miasta i Gminy.

Burmistrz poinformował, że każda gmina musiała wytypować odrębnie stojący budynek, który w razie rozprzestrzenienia się wirusa, mógłby stanowić budynek, w którym odbędzie się kwarantanna. Gmina Szamotuły wskazała budynek przy ulicy Sportowej, na terenie Centrum Sportu, jest to budynek klubowy, który w tej chwili jest przystosowywany do pobytu 10 osób w ścisłej kwarantannie.

Włodzimierz Kaczmarek uspokaja, że na dzień dzisiejszy nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania, ani kwarantanny z powodu nowego koronawirusa. Natomiast jest kilkanaście przypadków tzw. nadzoru. Są to osoby, które prawdopodobnie miały styczność z zainfekowanymi, ale na dzień dzisiejszy są całkowicie zdrowe. Daleko idąca profilaktyka zmusza te osoby do pozostania w domu.

- Reklama -

Burmistrz zaapelował również do rodziców i dzieci – Dzieci, które nie pójdą w najbliższych dniach do szkół, to dzieci które nie będą miały wakacji. Celem tego posunięcia jest wyeliminowanie maksymalnie ruchu, przemieszczania się osób. Ten czas powinien być spędzany w domach.

Na dzisiaj zaplanowano spotkanie radnych, burmistrza i sołtysów na temat koronawirusa. Po spotkaniu UMiG obiecał przekazać więcej informacji na temat przygotowania gminy do walki z wirusem.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -