- Reklama -
12.6 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Przedświąteczna lekcja pomocy

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiają, że ludzie chętniej otwierają się na potrzeby innych. Społeczność Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach, Przyjaciele Szkoły oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Wronki przekazali SP ZOZ w Szamotułach środki higieniczne i wodę dla Pacjentów i Personelu. Wśród darów znalazły się również ozdoby choinkowe.

Z wizytą w szamotulskim szpitalu pojawili się Monika Kozber, Dyrektorka Szkoły na Leśnej, Marcin Idaszek, Kierownik Szkolenia Praktycznego oraz ks. Szymon Jakób, którego apel na szkolnych rekolekcjach rozpoczął falę napływającego zewsząd dobra.

- Reklama -

-Szukałem sposobu by zaangażować uczniów bezpośrednio w rekolekcje. Spontanicznie zdecydowałem się na zbiórkę, z oczywistych względów wybór padł na Szpital – opowiada o akcji ks. Szymon Jakób – Nieocenione wsparcie dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców pozwoliło na zorganizowanie akcji, która przerosła nasze wyobrażenia. Cieszę się, że tyle osób jest otwartych na potrzeby innych ludzi.
W zbiórkę włączyli się też Błękitni Wronki oraz KKS Lech Poznań.

-Jako Wronczanin jestem dumny z całej społeczności. Wiem, że wszyscy bardzo się zaangażowali. Dziękuję Wam za to – mówi Szymon Anioł, Dyrektor ds. Technicznych i Inwestycji SP ZOZ w Szamotułach.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe