- Reklama -
23.1 C
Szamotuły
wtorek, 3 października, 2023

30 milionów złotych na rozpoczęcie budowy obwodnicy Szamotuł? (AKTUALIZACJA)

Poseł Jakub Rutnicki zaproponował, by budowę obwodnicy Szamotuł wpisać do przyszłorocznego budżetu kraju.

Jakub Rutnicki, poseł na Sejm RP z naszego regionu, zgłosił ważną poprawkę do przyszłorocznego budżetu Polski. Poseł zaproponował, by 30 mln złotych przeznaczyć na rozpoczęcie budowy obwodnicy Szamotuł.

- Reklama -

-Dzięki tym pieniądzom możliwe będzie rozpoczęcie prac – dlatego przygotowałem odpowiednia poprawkę do budżetu państwa. Jutrzejsze głosowania budżetowe będą testem, czy wszyscy posłowie naszego okręgu będą wspierać budowę obwodnicy. Wzywam posłów Pis do poparcia tak potrzebnej inwestycji dla Naszego Miasta – poinformował na Facebooku Jakub Rutnicki.

Głosowania nad budżetem odbędą się w czwartek i piątek. O sprawie będziemy na bieżąco informować.

Aktualizacja 17.12: Jak można było się spodziewać, poprawka złożona przez posła została odrzucona podczas głosowania nad budżetem. Warto zaznaczyć, że nie głosowano konkretnie nad wpisaniem do budżetu środków na budowę obwodnicy, ale nad całym pakietem poprawek, które zaproponowali posłowie opozycji.

Więcej o obwodnicy Szamotuł pisaliśmy w artykule: Na jakim etapie są prace nad obwodnicą Szamotuł?

  1. Obudził się teraz poseł a jak byli u władzy to co zrobił dla tego miasta – świetnie się bawił z naszymi rządzącymi miastem. Znając życie to obwodnica skończy się jak ten rozpoczęty kawałek w polu!!! To miasto znika wolno, już robi się ciemno a dalej tak rzadzone całkiem zgasnie i stanie się wsią!

  2. No niestety jak pan burmistrz ma takich doradców jak poseł Rutnicki panowie radni B. W czy M. Ch. to niestety ale Szamotuły zatrzymały się 10 lat temu w rozwoju. Brak jakichkolwiek planów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe