- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Na jakim etapie są prace nad obwodnicą Szamotuł? Publikujemy projekt koncepcyjny inwestycji

Budowa obwodnicy to inwestycja, na którą od wielu lat czekają mieszkańcy Szamotuł. Jako pierwsi przedstawiamy projekt koncepcyjny całej obwodnicy stolicy powiatu szamotulskiego.

Budowę obwodnicy Szamotuł podzielono na dwie części – wschodnią, która będzie miała długość około 12,5 kilometra oraz zachodnią o długości ponad 5 kilometrów. Cała obwodnica pozwoli na przejazd od drogi wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Gaj Mały do drogi wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Gałowo. Według wstępnych planów, nad torami kolejowymi w okolicy Kępy wybudowany zostanie wiadukt nad torami kolejowymi. W Piaskowie, Gaju Małym oraz na drodze Szamotuły – Oborniki powstaną ronda. Co ciekawe, z projektu wynika, że przebieg obwodnicy zaplanowano przed działkami „Łowiza”, w okolicy miejscowości Nowy Folwark. Nowa droga ma przebiegać przez tereny zabudowane w miejscowości Gąsawy.

- Reklama -

Na jakim etapie są prace nad obwodnicą Szamotuł?

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zawarł umowy na opracowanie dwóch projektów koncepcyjnych budowy obwodnicy Szamotuł:

1)  W ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 Wronki – Ostroróg-Szamotuły – S 11 (węzeł Napachanie) wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Szacowana długość odcinka wynosi 12,5 km. Umowny termin mija w marcu 2021 roku.

2) W ciągu drogi wojewódzkiej nr 187  Pniewy – Szamotuły – Oborniki – Murowana Goślina wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Szacowna długość odcinka to ponad 5 km. Termin mija w czerwcu 2021 roku.

Czy jest szansa na realizację inwestycji w najbliższych latach?

-Po uzyskaniu decyzji środowiskowej, o którą wystąpiliśmy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, a która jest niezbędna do podjęcia dalszych kroków w celu zlecenia projektu budowlanego i uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD), przystąpimy do opracowania projektu budowlanego. Następnie po poznaniu realnych kosztów, zostanie podjęta decyzja dotycząca realizacji tej inwestycji. Ostateczną decyzję podejmie Sejmik Województwa Wielkopolskiego – poinformował portal eSzamotuly.pl Paweł Katarzyński, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe