2.7 C
Szamotuły
czwartek, 21 stycznia, 2021

Na jakim etapie są prace nad obwodnicą Szamotuł? Publikujemy projekt koncepcyjny inwestycji

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Budowa obwodnicy to inwestycja, na którą od wielu lat czekają mieszkańcy Szamotuł. Jako pierwsi przedstawiamy projekt koncepcyjny całej obwodnicy stolicy powiatu szamotulskiego.

Budowę obwodnicy Szamotuł podzielono na dwie części – wschodnią, która będzie miała długość około 12,5 kilometra oraz zachodnią o długości ponad 5 kilometrów. Cała obwodnica pozwoli na przejazd od drogi wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Gaj Mały do drogi wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Gałowo. Według wstępnych planów, nad torami kolejowymi w okolicy Kępy wybudowany zostanie wiadukt nad torami kolejowymi. W Piaskowie, Gaju Małym oraz na drodze Szamotuły – Oborniki powstaną ronda. Co ciekawe, z projektu wynika, że przebieg obwodnicy zaplanowano przed działkami „Łowiza”, w okolicy miejscowości Nowy Folwark. Nowa droga ma przebiegać przez tereny zabudowane w miejscowości Gąsawy.

Na jakim etapie są prace nad obwodnicą Szamotuł?

- Reklama -

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zawarł umowy na opracowanie dwóch projektów koncepcyjnych budowy obwodnicy Szamotuł:

1)  W ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 Wronki – Ostroróg-Szamotuły – S 11 (węzeł Napachanie) wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Szacowana długość odcinka wynosi 12,5 km. Umowny termin mija w marcu 2021 roku.

2) W ciągu drogi wojewódzkiej nr 187  Pniewy – Szamotuły – Oborniki – Murowana Goślina wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Szacowna długość odcinka to ponad 5 km. Termin mija w czerwcu 2021 roku.

Czy jest szansa na realizację inwestycji w najbliższych latach?

-Po uzyskaniu decyzji środowiskowej, o którą wystąpiliśmy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, a która jest niezbędna do podjęcia dalszych kroków w celu zlecenia projektu budowlanego i uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD), przystąpimy do opracowania projektu budowlanego. Następnie po poznaniu realnych kosztów, zostanie podjęta decyzja dotycząca realizacji tej inwestycji. Ostateczną decyzję podejmie Sejmik Województwa Wielkopolskiego – poinformował portal eSzamotuly.pl Paweł Katarzyński, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 20.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...