- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotuły. Znamy wyniki głosowania na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego

Do 14 grudnia można było oddać głos na projekty zgłoszone do Zielonego Budżetu Obywatelskiego. 16 grudnia podano wyniki. Na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy gminy Szamotuły?

W tym roku mocno ograniczono środki na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego. Na wszystkie zdania, ze względu na oszczędności, przeznaczono tylko 100 tys. złotych.

- Reklama -

W przyszłym roku zostaną zrealizowane trzy projekty gminne:

  1. Rewitalizacja parku Jana III Sobieskiego (241 głosów). Zadanie będzie realizowane w Parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach na działkach o nr ewidencyjnych: 3040, 3041, 3042, 3043,3044 (obręb Szamotuły). Prace obejmą obszar od zejścia do parku ul. Kapłańską (bez miasteczka ruchu drogowego), aż do łąki. Projekt obejmie utworzenie ścieżki dydaktyczno – ekologicznej wraz z domkami dla owadów pożytecznych oraz budkami lęgowym dla ptaków. Wykonane zostaną także rabaty z zielenią niską oraz przeprowadzone będą niezbędne zabiegi w obrębie istniejącego drzewostanu.
  2. Strefa EkoRelaksu – Nowowiejskiego 47 (180 głosów). To wyjątkowy projekt polegający na stworzeniu strefy z nasadzeniami oraz strefy integracyjnej z wiatą, ławkami oraz stołem. Znajdzie się tutaj pojemnik na deszczówkę, z którego będzie można podlewać rośliny, które będą posiadały opis pielęgnowania.
  3. Odkręcamy-Segregujemy-Pomagamy !!! (175 głosów). Celem projektu jest zakup i montaż 4 pojemników w kształcie serca. Do pojemników mieszkańcy w ramach segregacji odpadów mają możliwość wrzucania plastikowych nakrętek. Lokalizacja pojemników: okolicy Powstańców Wielkopolskich, okolicy ul. Gąsawskiej, okolicy ul. Sportowej, Rynek.

Wybrano też dwa projekty wiejskie:

  1. Tworzenie trawnika i klombu (433 głosy). Tworzenie trawnika i klombu na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie.
  2. Nasadzenia krzewów ozdobnych w Kępie (354). Projekt dotyczy nasadzeń niskich krzewów ozdobnych na pasach zieleni w Kępie. W ramach projektu zrealizowane zostaną nasadzenia wzdłuż ulicy Aroniowej. Elementami składowymi będą: zakup roślin, wykonanie projektu oraz realizacja nasadzenia.

W tegorocznym głosowaniu wzięły udział 1192 osoby. Oddały one 1708 ważnych głosów – 596 na projekty gminne i 1112 na projekty wiejskie.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe