- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Mikołajkowe prezenty od Fundacji Amicis

Corocznym zwyczajem Fundacja Amicis wspierana przez Grupę Amica obdarowała potrzebujących świątecznymi prezentami. W tym roku przygotowano aż 380 paczek, które trafiły do najuboższych rodzin z powiatów czarkowsko-trzcianeckiego oraz międzychodzkiego.

Nie ma wątpliwości, że zbliżające się Święta będą zupełnie inne niż zwykle. Mimo wyjątkowej sytuacji Fundacja Amicis nie zapomniała o najbardziej potrzebujących i przygotowała mikołajkowe paczki, które uświetnią im nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

- Reklama -

Paczki pełne zabawek i słodyczy skompletowane z myślą o dzieciach w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie oraz strażacki konwój mikołajkowy –  to już lokalna tradycja, którą zapoczątkowała i wspiera Fundacja Amicis od wielu lat. W tym roku przygotowano 380 paczek, które trafiły do trzech miejscowości: Lubasza, Kwilcza i Kuźnicy Czarnkowskiej. Podarunki przekazano w dniach 7-9 grudnia w oddziałach przedszkolnych zlokalizowanych w wymienionych miejscowościach.

Świąteczne paczki od Fundacji Amicis to realne wsparcie dla najbardziej potrzebujących rodzin z okolicznych miejscowości. Co roku wybieramy te małe i peryferyjne ­– położone daleko od miast, ubogie o stosunkowo dużym bezrobociu. Ta mikołajkowa akcja to nasza tradycja, którą wytrwale pielęgnujemy, bez względu na okoliczności. Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawisusa, która zdominowała cały 2020 rok, znacznie pogorszyła sytuację materialną wielu rodzin, dlatego cieszymy się, że mimo trudnych czasów, działamy i pomagamy –  w końcu wszyscy zasługujemy na radosne święta – mówi Janina Szablewska z Fundacji Amicis.

W role Mikołajów wcieliły się Panie z Fundacji Amicis oraz strażacy, a każdy odwiedzany oddział przedszkolny w podzięce przygotował świąteczny program artystyczny z kolędami, piosenkami i wierszykami,  które pozwoliły także gościom poczuć bożonarodzeniową magię.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe