- Reklama -
24.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Kobieta zarażona koronawirusem to mieszkanka gminy Pniewy

59-letnia kobieta, który uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 to mieszkanka gminy Pniewy – poinformował Urząd Miasta i Gminy Pniewy.

Kobieta przebywała na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą z zagranicy, która okazała się być zarażona koronawirusem. Po konsultacji z lekarzem POZ ustalono, że pani z uwagi na bezobjawowe przechodzenie choroby pozostanie w izolacji domowej do czasu uzyskania ujemnego wyniku badania. W związku z tym przypadkiem kwarantanną objęto 20 osób, w tym domowników. W całej gminie Pniewy na kwarantannie przebywa 25 osób.

Miejmy świadomość, że swoje życie i zdrowie, bliskich  i znajomych mamy dziś w swych rękach. Wirus jest niewidoczny i niebezpieczny, a każdy z nas może tego doświadczyć na sobie – ostrzega UMiG Pniewy.

- Reklama -

Okazało się również, że zakażona była uczestniczką Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Pniewach. Ten został tymczasowo zamknięty. Po konsultacji z służbami sanitarnymi, w trosce o bezpieczeństwo innych osób, podjęliśmy decyzje o czasowym zawieszeniu działalności tej placówki. Ponadto uzyskaliśmy zgodę sanepidu na kompleksowe badania, obejmujące nie tylko osoby będące w kwarantannie, ale wszystkich jej pracowników i uczestników. Od ich wyników będą zależały dalsze decyzje o funkcjonowaniu ŚDS – informuje burmistrz Pniew.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe