- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Poruszające słowa pod szamotulskim cmentarzem

Dzisiaj obchodzimy Święto Zmarłych, jednak zamiast zdobić groby bliskich kwiatami i zniczami, mieszkańcy Szamotuł zapalają znicze i składają kwiaty pod zamkniętą bramą cmentarza.

To efekt późnej decyzji rządu, który zamknął cmentarze w ostatniej chwili, przez co duża grupa Polaków nie miała szansy na odwiedzenie swoich zmarłych bliskich przed 1 listopada.

- Reklama -

W Szamotułach, podobnie jak w innych regionach kraju, przy bramach cmentarza zapalne są znicze, nie brakuje również poruszających słów do bliskich i antycovidowych apeli. Bramy mają zostać otwarte dopiero 3 listopada.

  1. Nie tylko w Ostrorogu dużo bardzooo duzo cmentarzy w miastach w kierunku Piły było i jest otwartych … Ale tak to już jest jak się w Szamotulskim kościele ma zagorzałych PISowcow

  2. Jak chcieli to zrobić to mogli to ogłosoć wcześniej a nie na ostatnią chwilę. Każdy z nas rozumie ,że jest pandemia i ludzie umieją dostosować się do danej sytuacji.A tak było jeszcze gorzej bo wszyscy na raz ruszyli na cmentarze.

  3. Od 03. Każdy będzie mógł iść na cmentarz i przebywać tam do woli. Najlepsze w tym wszystkim jest to , że najbardziej krzyczą ci co na codzień zapominają o swoich bliskich spoczywających na cmentarzach. Wszystko trzeba krytykować , bo to jest w modzie.

  4. Według mnie to było konieczne, zmarli poczekają, a my pójdziemy mniej tłumnie i bezpieczniej. Kto pamięta o zmarłych, ten odwiedza groby nie tylko w ten dzień. Kościół też dopuszcza odwiedzanie grobów w inne dni, przyłączając się do wzmocnienia bezpieczeństwa nas wszystkich, a zwłaszcza seniorów.

  5. Zamknęli cmentarze na dwa dni, a ludzie zachowują się jakby to było permanentne, moim zdaniem ten manifest jest bez sensu i jest przejawem ignorancji, po prostu pójdź 3-ego na cmentarz, zmarłym i tak już wszystko jedno. Pomijając już sam fakt, że trzeba być totalnym idiotą, żeby nie przewidzieć tego, że miejsce gdzie będą gromadzić się setki ludzi, w dobie pandemii będzie otwarte. W Polsce kończą się nam respiratory, zaraz lekarze będą musieli podejmować decyzje o odłączaniu osób, których nie opłaca się ratować, a liczba zachorowań rośnie, obecnie mamy ósme miejsce na całym ŚWIECIE pod względem nowych zachorowań, a dla niektórych największym problemem jest to, że nie będą mogli na Wszystkich świętych zapalić zniczy.

    • Teraz doczytałem ten wysryw o fałszywej pandemii, człowieku przejdź się pod szpital i podpytaj personel, czy też podzielają twoje zdanie…

  6. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych nie święto zmarłych. Wspomnienie wiernych zmarłych jest 2 listopada. Odwiedzać zmarłych i zyskać odpust czyli uwolnić z czyśca możemy w tym roku przez cały listopad. A w tych dniach najważniejsza jest modlitwa… Nie zastąpi jej świeczka ani kwiat. Bo modlitwa jest pamięcią serca a dla zmarłych to na wspanialszy dar… Zyskać odpust to uwolnić duszę z czyśca… Pomyśl czy Cię na to dzisiaj stać

  7. Cmentarz otwarty cały rok idźcie i zapalcie znicz choć raz na miesiąc wasi bliscy byli by wam wdzięczni że o nich pamiętacie zawsze a nie tylko w ten jeden dzień.. Aaa nie ten gniew to dlatego ze kupiłam nowy płaszcz i buciki i nie będę mogła się czuć jak na wybiegu… Och straszne!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe