- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Znakomity weekend UKS Szamotulanin

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy i zawodniczki UKS Szamotulanin, którzy w miniony weekend wzięli udział w turniejach siatkówki plażowej.

20 czerwca we Wrześni odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce plażowej. Srebrny medal mistrzostw Wielkopolski zdobyła Pylińska Kalina, która grała w parze z zawodniczką z Jankowa Przygodzkiego – Stryjak Wiktorią. Brązowe medale zdobyła para reprezentująca szamotulski klub: Dyzert Marta/Kędziora Olga. Srebrne medale w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Kołobrzegu w kategorii juniorek zdobyły Aleksandra Augustyniak i Daria Nowak, a w kategorii kadetów Franciszek i Beniamin Dubois-Placak

21 czerwca kolejne sukcesy odnieśli kadeci, którzy zdominowali Mistrzostwa Wielkopolskie we Wrześni. Para Małecki Kamil/Taudul Kacper zdobyła złoty medal, a dwójka Szymlet Tomasz/Wiśniewski Nikodem zakończyła turniej na trzecim miejscu. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się kolejno pary: Rój Jakub/Szelągiewicz Jakub i Chybowski Konrad/Jokiel Kacper. Wszystkie wymienione 4 pary oraz para reprezentująca KPS PROGRESS Września, która zajęła 2 miejsce we wczorajszym turnieju uzyskały awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów.

- Reklama -

W Kołobrzegu w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego złote medale w kategorii kadetek zdobyła Aleksandra Augustyniak oraz Daria Nowak. W kategorii Juniorów w województwie zachodniopomorskim srebrne medale zdobyli Franciszek i Beniamin Dubois-Placak, a miejsce 4, które również dało awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski zajął Jakub Ponikiewski, grający w parze z Kamilem Świątkowskim.

Wartym podkreślenia jest również fakt,że dzisiejszy złoty medal dla Kamila Małeckiego był jego 10 złotym medalem Mistrzostw Wielkopolski w rozgrywkach klubowych w siatkówce plażowej – informuje UKS Szamotulanin.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe