Szamotuły. Pierwszy pacjent z podejrzeniem koronawirusa

6

Wczoraj ok. godz. 18 do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej SP ZOZ w Szamotułach zgłosił się Pacjent z objawami zakażenia koronawirusem.


Zastosowane wobec niego procedury bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo i
natychmiast po wywiadzie medycznym został przeniesiony do specjalnie przygotowanej izolatki. Po przeprowadzeniu dodatkowych badań wykluczono zachorowanie na grypę. Pacjent został niezwłocznie przetransportowany wyznaczoną karetką do szpitala specjalistycznego w Poznaniu.

W związku z zaistniałą sytuacją, Szpital wprowadza specjalne procedury bezpieczeństwa.

Osoby, które mogły mieć styczność z Pacjentem w budynku Szpitala, czyli wszystkich Pacjentów przebywających w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej po godz. 18, prosimy o zgłoszenie TELEFONICZNE do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem 500 062 249 celu wyznaczenia dalszych zaleceń. – informuje SP ZOZ.

Pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, prosimy o UPRZEDNIE ZGŁOSZENIE TELEFONICZNE przed wizytą w Szpitalu pod nr 500 062 249. – dodaje Michał Wasielewski z szamotulskiego szpitala.

Zobacz więcej:

6 KOMENTARZE

  1. Tyle się mówi żeby na własną rękę nie odwiedzać placówek szpitali. Co jeśli zaraził kolejne osoby? Ludzie – myślmy!

  2. Podobno pacjent uciekł z poznańskiego szpitala. Powinien w takim przypadku płacić za wszystko z własnej kieszeni A szpital powinien ujawnić dane tej osoby mimo RODO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj