- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Zmiany zasad wejścia do szpitala i poradni. SP ZOZ wyjaśnia

Od początku trwania epidemii, w SP ZOZ w Szamotułach podejmowane są decyzje, które na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu. Wprowadzone procedury i rozwiązania, ograniczają niestety ruch osób w budynkach lecznicy.

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się osoby zakażonej w Szpitalu, podjęto decyzję o uruchomieniu jednego wejścia do Szpitala i zamknięciu pozostałych. Jego lokalizacja została tak dobrana, aby umożliwić szybkie i bezpieczne umieszczenie osoby potencjalnie zakażonej w izolatce, uszczelnić wejście, uniknąć mieszania osób chorych ze zdrowymi w zamkniętej przestrzeni oraz nie utrudniać ruchu na parkingu. Miejscem spełniającym wszystkie te kryteria jest obecne wejście od strony ul. Dworcowej.

Osobny Punkt Kontroli funkcjonuje w budynku Poradni Specjalistycznych, gdzie ze względu na wielkość, w poczekalni może przebywać maksymalnie 4 Pacjentów.

- Reklama -

Dodatkowym miejscem, w którym mógłby funkcjonować system wstępnej oceny stanu zdrowia Pacjenta jest namiot zlokalizowany na parkingu od ul. Dworcowej, gdzie znajduje się już niezbędne wyposażenie. To rozwiązanie traktowane jest jednak jako awaryjne, ze względu na wysoką temperaturę panującą w środku i małą, zamkniętą przestrzeń, która sprzyja przenoszeniu się wirusa.

Przed Szpitalem, na świeżym powietrzu, gdzie ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze niż w zamkniętym pomieszczeniu, wyznaczyliśmy specjalne strefy, które ułatwiają oczekującym na wejście zachowanie bezpiecznej odległości. Przed wejściem ustawione zostały ławki oraz zadaszenie, które ma chronić osoby oczekujące przed deszczem. Dodatkowe oznaczenia wewnątrz budynku pozwalają na szybkie odnalezienie celu wizyty.

Jesteśmy świadomi niedogodności związanych z wprowadzonymi ograniczeniami, jednak wygoda nie może być przedkładana ponad bezpieczeństwo – wyjaśnia Michał Wasielewski z SP ZOZ.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe