- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Zawód prawnik kontra własna firma, jak wygrać tę walkę?

Zawód prawnik – dwa słowa, które wielu osobom kojarzyć się mogą z elitami. To fakt, że osoby, które posiadają wykształcenie prawnicze, są nieco lepiej postrzegane przez społeczeństwo. Ci, którym prawo nie jest obce – co też poświadczone jest zdobytą wiedzą, mogą pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Takiej, która ma szansę na to, aby odnieść prawdziwy sukces.

Kancelaria prawna czy biuro porad prawnych?

Osoby, które ukończyły studia prawnicze, mają możliwość założenia jednego z dwóch rodzajów firm. Jedna z nich to kancelaria prawna. Druga to biuro porad prawnych. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza? Odpowiedzią może być czas, który można poświęcić na naukę.

Już po studiach prawniczych można pomyśleć o tym, aby założyć biuro porad prawnych. Wielu młodych adeptów od tego właśnie rozpoczyna działanie w świecie prawa pozwalając sobie już na zdobycie nowego doświadczenia, które będzie można wykorzystać w przyszłości. Nie jest to określone prawem, ale biuro porad prawnych powinno posiadać określoną specjalizację. Osoby, które ukończyły studia prawnicze nie mogą jeszcze oficjalnie rozpocząć działania pod szyldem kancelarii prawniczej. Dopiero po zaliczeniu aplikacji adwokackiej mogą pomyśleć o prowadzeniu takich działań.

- Reklama -

Jak więc widać czas potrzebny do założenia własnej kancelarii adwokackiej jest nieco dłuższy. Niecierpliwi, którzy nie mogą doczekać się działania na własny rachunek, mogą poprzestać na biurze porad prawnych.

Wiedza do zdobycia

Żadna z tych firm nie może zostać założona, jeżeli młody człowiek nie ukończy studiów prawniczych. Stanowią one wymóg tego, aby móc rozpocząć działanie w świecie przepisów prawa. Trzeba jednak postawić na swój rozwój, aby móc dokonać innych, większych rzeczy, jakie pozwolą wypłynąć na szeroką wodę. Mowa tu m.in. o nauce języków obcych. Angielski jest podstawą – w mowie i w piśmie. Pomaga on zdobyć szersze grono klientów. Nie są one wymogiem, ale z czasem można pomyśleć o szkoleniach z autoprezentacji, która w tej branży jest bardzo ważna.

Rejestracja firmy prawniczej – co trzeba wiedzieć?

Właściwie to wiedzieć trzeba bardzo dużo. Sama ilość informacji, które należy posiadać, może przyprawiać o ból głowy. Z góry więc należy pomyśleć o osobach, które pomogą m.in. zarejestrować firmę o profilu prawniczym https://www.ifirma.pl/rejestracja-firmy. Specjaliści będą w stanie pomóc w taki sposób, że dopełnianie wszystkich formalności nie będzie stanowić dla nikogo żadnych problemów.


Od takich osób na pewno każda osoba o wykształceniu prawniczym dowie się, że konieczny jest wybór formy prowadzonej działalności gospodarczej. Do dyspozycji są spółki:

  • komandytowe lub komandytowo-akcyjne,

  • partnerskie,

  • jawne oraz cywilne.

Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, więc trzeba je poznać, aby wiedzieć, która z nich będzie najkorzystniejsza.

Biuro księgowe dla prawników

Bez tego się nie obędzie. Żadna firma nie jest w stanie samodzielnie poprowadzić swojej księgowości. W dużych korporacjach zatrudnia się specjalistów na dedykowane stanowiska. Jednak małej firmy, w tym również te o profilu prawniczym, zatrudniają na ogół zewnętrzne biura rachunkowe, które pomagają im utrzymać całą księgowość w ryzach. To właśnie dzięki nim będzie można dowiedzieć się co nieco o podatkach, które odnoszą się do firm prawniczych, fakturach, które muszą być na bieżąco księgowane, itd. Jest tego sporo, więc zanim ktoś rozpocznie swoje oficjalne działanie, musi zabezpieczyć się od tej strony. Ciekawe informacje czekają na https://www.ifirma.pl/ksiegowosc-dla-prawnikow.

Usługi księgowe online

Ciągłe wizyty w biurze rachunkowym mogą doprowadzać do irytacji. Tym bardziej że czas ten można spożytkować lepiej, np. spotykając się z nowymi klientami. Każdy prawnik musi być świadom tego, że ma szansę na to, aby całą rachunkowość przenieść do świata wirtualnego. Na https://www.ifirma.pl/biuro-rachunkowe-online można znaleźć wiele informacji odnośnie tego, jak się za to zabrać.

Skoro biura księgowego oferują takie udogodnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i firma prawnicza nie przeniosła swoich działań online. Tym bardziej że umożliwi to nawiązanie współpracy z większą ilością klientów. Możliwość porozmawiania online z osobami z innych miast, itd. sprawia, że zyski będą stale się powiększać. Warto przyjrzeć się tym kancelariom, biurom, które już istnieją na rynku, aby przekonać się, że i one wdrożyły możliwość nawiązania takiej współpracy.

Nowoczesne programy komputerowe

Takie, które są w stanie ułatwić pracę zdalną. To dzięki nim lepiej będzie można zarządzać podległymi projektami. Wśród polecanych programów znaleźć można Firmbee. Nowoczesne narzędzie, jakie pomaga nawet zminimalizować koszta, jakie związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej. Firmbee to takie narzędzie, jakie sprawdza się nawet w procesie rekrutacji nowych pracowników. Warto zapoznać się z takimi możliwościami, jakie są w stanie sprawić, że wykonywanie obowiązków staje się łatwiejsze. Kancelarie i biura porad są w stanie wiele zyskać dzięki Firmbee.

Artykuł partnera

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe