- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Filmy i serialne o biznesie

Biznes to wbrew pozorom ciężka praca i nie zawsze wszystko idzie jak z płatka. Zanim się dojdzie do szczytu po drodze czyha wiele niebezpieczeństw. Jest to ciekawy temat na film lub serial co zresztą zostało nieraz przedstawione na ekranie.

Praktykant

Jules to super szefowa wyluzowana, zabiegana i trochę roztrzepana. Można z nią pożartować, pójść na piwo. Jednak nawet takiej pełnej sukcesu kobiecie nie wszystko układa się tak jak powinno. Z powodu jej pracy cierpi rodzina w firmie też już nie jest tak kolorowo. Jednak od czego jest emeryt praktykant? Okazuje się, że ma on doświadczenie jakiego jej młody start up potrzebuje, aby dalej iść jak burza przez świat mody.

Billions

- Reklama -

„Billions” genialny serial o pieniądzach, które przychodzą dzięki cechom takim jak chociażby bezwzględność. Bobby może sam się do niej nie przyczynił, ale wykorzystał fakt ataku na World Trade Center aby zbić fortunę. Idzie jak burza dzięki swojej strategii. Jako lider wie jak zbudować warunki ludziom aby pracowali jak najlepiej. Jednak serial ma w sobie coś więcej niż tylko ciekawą historię człowieka, który balansując na krawędzi etyki jednak starannie dobiera też ludzi, którymi się otacza.

Wilk z Wall Street

Kino bardzo lubi tematy niestandardowe, takie są właśnie szybkie kariery. Techniki sprzedażowe Wilk opanował do perfekcji. Przydają mu się szczególnie wtedy gdy firma w której pracuje ogłasza upadłość, a sam aby żyć musi się zatrudnić w spółce, która przedaje akcje niszowych firm. Jednak procent zysku jest zbyt mały jeśli kiedyś obracało się milionami. Szalony pomysł aby je jednak zacząć sprzedawać za miliony wypala. Zdobyte w ten sposób łatwe pieniądze nie są jednak bez skazy. Piwo nawarzone kiedyś trzeba będzie przecież wypić.

Big Short

Kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za kryzysy? W tym świecie liczą się tylko liczby i słupki, które symbolizują pieniądze. Linie wparcia i oporu. Jednak kiedy wszystkie znaki na wykresie wskazują na spadek w dół to ci co to zauważą zbiją fortuny. Jednak przez ich działania spadek jest jeszcze bardziej spektakularny. Film opowiada o finansistach, którzy nie siedzą na szczycie jednak na tyle dobrze opanowali zasady tej gry, że utrzymują się w wyższych warstwach finansjery. Reżyser bez pardonu sięgnął w głąb stada owiec jakim jest światek giełdy, i wyciąga na światło dzienne to, co innym twórcom „uciekło”.

Chciwość w parze z pieniądzem to najgorszy duet jaki kiedykolwiek powstał. Te dwa czynniki oskarża się o zło jakie się dzieje na świecie. Nie każdy przecież uważa grę far play za drogę do celu. Większość jest jednak trybikiem, który toczy się tak jak mu każą wykresy aby się nadal utrzymać.

Artykuł pomogła zredagować sieć kin Oh-Kino we Wrocławiu.

Źródło:

Artykuł Sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe