- Reklama -
1.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Oczko wodne w ogrodzie

Nie masz pomysłu na ogród, a kilka rabatek i posiana trawa nie powodują spektakularnego efektu? Spróbuj czegoś nowego i zacznij przygodę z oczkiem wodnym! To może być pomysł na najbardziej efektowny ogród w okolicy. Co zyskujesz? Możliwość opiekowania się rybami i szum wody podczas letniego opalania się w ogrodzie. Czy nie jest to warte swojej ceny? A czy cena jest aż tak wygórowana i czy wymaga to bardzo dużych nakładów pracy, wyjaśnimy Ci w tym artykule!

Pomysł na oczko wodne

Oczko wodne to nie tylko wydrążona w ziemi dziura, do której wlewa się wodę. Oczko wodne to przede wszystkim miejsce do życia dla ryb i roślin, które spowodują, że w Twoim ogrodzie zagości życie. To prawda, aby zrobić oczko wodne, trzeba wykopać odpowiedniej wielkości dół, ale to nie wystarczy. Należy go zabezpieczyć odpowiednią ilością folii, skonstruować system odprowadzający wodę, dokupić odpowiednie urządzenia i zaadaptować przestrzeń dla ryb. Pamiętaj, że muszą mieć dobre warunki do życia, bo to żywe stworzenia, o które należy regularnie dbać, karmić je i pielęgnować. A one odwdzięczą się podwójnie! Twoi goście będą szaleć z zachwytu, kiedy zobaczą pięknie urządzone oczko wodne w Twoim ogrodzie. Funkcjonowanie oczka wodnego będzie zawsze uzależnione od pór roku. Wiadome jest, że latem dba się o nie inaczej niż zimą. W ciepłych miesiącach jest ono odkryte i prezentuje się w całej okazałości, natomiast kiedy robi się zimno, trzeba je odpowiednio przykryć. Chodzi tu przede wszystkim o komfort życia ryb, nie można dopuścić, aby zima odbiła się na ich zdrowiu lub życiu.

Nowoczesne oczko wodne

Aby Twoje oczko wodne w ogrodzie wywołało piorunujący efekt, musisz wytworzyć wokół niego magiczną atmosferę. Aby wieczorem móc podziwiać piękno tego wyjątkowego elementu ogrodu, zainwestuj w dobre oświetlenie! Świetne rozwiązania oświetleniowe oferuje firma Aquael. Posiada ona w swojej ofercie lampę LED WATERLIGHT PLUS, która ze względu na swoją energooszczędność jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Można ją stosować zarówno pod wodą, jak i poza nią, a dodatkowo posiada aż 5 wymiennych kolorów, dzięki czemu możesz zmieniać barwę oświetlenia każdego dnia. Aquael poleca także inny produkt oświetleniowy ze swojej oferty, mianowicie WATERLIGHT QUADRO. Jest to zestaw czterech reflektorów LED, które oświetlą oczko wodne, wodospad, kaskadę i każdy inny element zarówno w wodzie, jak i na zewnątrz. Dzięki temu wielobarwnemu systemowi stworzysz niesamowitą iluminację w swoim oczku wodnym. Efekt „wow” gwarantowany!

- Reklama -

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe