- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Zakup używanego wózka widłowego – wszystko co musisz wiedzieć

Planujesz rozbudowę swojej firmy logistycznej? Sprawdź koniecznie nasz poradnik.

Planujesz zakup używanego wózka widłowego? Sprawdź na co zwrócić uwagę, tak aby być w 100% zadowolonym z zakupu. Zapytaliśmy naszych ekspertów co jest ważne podczas zakupu. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

- Reklama -

Stan techniczny

Pierwszy i niepowtarzalny element na który powinniśmy zwrócić uwagę. Jak wiemy używane wózki widłowe były już wykorzystywane. W zależności od intensywności użytkowania nasz potencjalny nowy wózek może być mocno uszkodzony lub nie w pełni sprawny. Podczas zakupu warto sprawdzić :

  • stan silnika
  • działanie elektroniki
  • dokumentację wózka
  • działanie systemów bezpieczeństwa (hamulce, ręczny, elementy stalowe)

Warto również dowiedzieć się od sprzedającego jaki jest powód sprzedaży wózka widłowego. Być może chce przed nami ukryć usterki, których naprawa jest nieopłacalna. Chcąc zwiększyć szansę na udany zakup używanego wózka widłowego, warto wziąć ze sobą eksperta, który pomoże w wyborze odpowiedniego dla nasz wózka magazynowego.

Marka wózka widłowego

Bardzo ważny czynnik wyboru. Branża logistyczna bardzo szybko się zmienia, dlatego część dostępnych używanych wózków widłowych dostępnych na rynku jest już nieaktualna jak np.  wózek Bułgar. Kupując znaną markę będziemy mieli dostęp do tanich części zamiennych. Do polecanych  producentów, możemy wyróżnić : LINDE, STILL czy Jungheinrich.

Oryginalne części

mając profesjonalistę u swojego boku sprawdź również tabliczkę znamieniową oraz tabelę udźwigów. Dzięki niej dowiesz się jakie oryginalne maszty i części były montowane. Bardzo ważną kwestią jest też wybór używanego wózka widłowego z dostępnym certyfikatem UE, który pozwala na użytkowanie we wszystkich krajach wspólnoty europejskiej.

Stan wideł

praca wózka widłowego polega głównie na przenoszeniu elementów ciężkich. Dlatego stan wideł jest bardzo ważny. Sprawdź czy wózek posiada szczeliny na widłach oraz czy nie są uszkodzone i płynnie pracują.

Układ kierowniczy

bardzo drogi w wymianie, przejedź się wózkiem i zobacz czy dobrze się prowadzi. Samoskręcające używane wózki widłowe mogą być niebezpieczne dla Twoich pracowników.

Opony

zużyte opony to kolejny dodatkowy koszt. Kupując używany wózek widłowy z dobrymi oponami, dobrym bieżnikiem oszczędzamy pieniądze. Koniecznie sprawdź czy nie są one uszkodzone.

Podsumowanie

Zakup używanego wózka widłowego to dobra alternatywa zarówno dla małych jak też dużych magazynów logistycznych. Na rynku znajdziemy wiele interesujących modeli.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe