- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

VIII Szamotuły Samsung Półmaraton coraz blizej

Już 7 października 2018 odbędzie się VIII Samsung Szamotuły Półmaraton. Uczestników tegorocznej edycji czeka podobnie jak w roku ubiegłym szybka trasa oraz obsługa biura zawodów w hali Wacław. W imprezie wystąpi łącznie prawie 1900 uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza impreza zalicza się do cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2018

W tym roku ponad 800 osób opłaciło pakiet z numerem startowym, natomiast 620 uczestników otrzyma w swoim pakiecie torbę, numer startowy, spodenki biegowe oraz piwo od Browaru Fortuna.

- Reklama -

Smartfony, lodówki, pralki i nagrody finansowe!

Nie zabraknie też nagród rzeczowych, o które zadbała firma Samsung – Sponsor Tytularny Półmaratonu. Na finiszujących na mecie biegaczy czekają za określone miejsca nowoczesne lodówki oraz pralki. Informacja o miejscach będzie przekazana zwycięskiemu zawodnikowi na mecie.

W klasyfikacji generalnej podobnie jak w latach ubiegłych przewidziane są nagrody rzeczowe oraz finansowe. Po raz drugi do zgarnięcia będzie nagroda finansowa w kategorii kobiet i mężczyzn za pobicie ubiegłorocznego rekordu trasy w wysokości 1000,00 zł brutto. Nagrody rzeczowe nie ominą też uczestników biegu rodzinnego oraz marszu Nordic Walking. Suma wszystkich nagród wynosi ponad 30 000 zł!

Każdy z uczestników na mecie otrzyma medal, wodę, posiłek regeneracyjny, ciepłe napoje oraz owoce.

W miasteczku półmaratonu czekać będą atrakcje dla całych rodzin, występy lokalnych artystów oraz stoiska sponsorskie i mnóstwo innych ciekawostek, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Zmiany w organizacji ruchu !!

Drodzy zmotoryzowani mieszkańcy Szamotuł i okolic w godzinach 6:00-15:30 nastąpią utrudnienia w ruchu i wyjazdach z posesji na całej trasie VIII Szamotuły Samsung Półmaraton. Szczegółowe mapy blokad oraz objazdów znajdziecie Państwo na stronie samsunghalfmarathon.com w zakładce „dla mieszkańców”.

Informacje dla startujących

Biuro zawodów znajduje się w hali Wacław przy ul. Sportowej 6 w Szamotułach. Godziny pracy Biura sobota 15:00-20:00, Niedziela 7:30-10:30 .Przebieralnie i prysznice znajdziecie w hali Wacław. Organizator nie przewiduje sprzedaży pakietów w biurze zawodów ze względów
organizacyjnych. Uczestników Marszu Nordic Walking oraz Biegu Rodzinnego prosimy o przybycie do wyznaczonych stref w okolicach startu na 20 minut przed zaplanowanym startem.

Uwaga pakiety startowe do biegu rodzinnego wydawane są do godziny 9:00 w niedzielę!

Głównym sponsorem Imprezy jest firma Samsung, a patronat nad biegiem objęli: Starosta Szamotulski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. W ramach imprez towarzyszących Półmaratonowi odbędzie się Bieg Rodzinny na dystansie 800 metrów oraz Marsz Nordic Walking na dystansie około 2,6 km. W tym roku podczas półmaratonu to zacnego grona sponsorskiego dołączyły firma Audictus, która ufunduje m.in. słuchawki biegowe oraz Salon AutoWache, który zapewni flotę samochodów oraz konkurs, w którym będzie można wygrać ciekawą nagrodę. Jak co roku wspierają nasz Bank Spółdzielczy Duszniki, Wyższa Szkoła Terapii i Edukacji z Poznania, a patronat medialny zapewniają Festiwal Biegów oraz Maratony Polskie.

Zbadaj się pod kątem HCV !!!!!

W najbliższą niedzielę w Szamotułach stanie namiot, gdzie przechodnie będą mogli bezpłatnie przebadać się pod kątem przeciwciał anty-HCV. W namiocie będą 3 kompleksowo wyposażone stanowiska obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Badanie odbywać się będzie w sterylnych warunkach przy pomocy kasetowych testów
diagnostycznych, które diagnozują krew pobraną z opuszka palca. Wynik dostępny jest po ok. 3 minutach. Celem ogólnopolskiego Program Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV- prosty krok do zdrowia” jest zwiększenie wykrywalności wirusa wśród społeczeństwa, a w dłuższej perspektywie, zmniejszenie jego występowania. Szacuje się, że w Polsce jest 165-200 tys. osób zakażonych HCV, ale tylko ok. 30 tys. z nich o tym wie.

Prezes Szamotulskiego Stowarzyszenia Sportowego
Dyrektor Półmaratonu
Bartosz Węglewski

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe