- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Uczyli się i rozwijali pasje

Pod koniec kwietnia uczniowie klasy 1B i 2B LO z Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach uczestniczyli w XX Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Biologii UAM.

Na warsztatach pracując w małych grupach pod okiem specjalistów młodzież rozwijała swoje zainteresowania i pasje biologiczne. Tematyka i zagadnienia były bardzo ciekawe np. ,,Serce nie sługa, czyli o tym jak działa serce owadów”- zapoznali się z budową i funkcjonowaniem serca owadów oraz technikami mikrochirurgicznymi stosowanymi w badaniach fizjologicznych. W czasie zajęć ,,Tajemnice układu nerwowego- ewolucja, rozwój i funkcje” – sprawdzali czy owady czują, uczyli się jak wyekstrahować łańcuszki nerwowe i dowiedzieli się na czym polegają ćwiczenia behawioralne. Na warsztatach ,,Wyczytane z kości”- dowiedzieli się jakie historie zapisane są w kościach, czym grozi unikanie dentysty, ortopedy i zasad zdrowego żywienia. Natomiast podczas warsztatów ,,Mały wielki chromosom” samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe i obserwowali chromosomy muszek owocowych.

Wiadomości przedstawione na wykładach ,, Samiec twój wróg- Seksmisja i partenogeneza”, ,, Konserwator genetyczny” oraz ,, O roślinach przy kawie” ukazały, że nawet trudne zagadnienia mogą być interesujące, zrozumiałe a nawet zabawne.

- Reklama -

Udział w warsztatach i wykładach prowadzonych w ciekawej i przystępnej formie przez pracowników i studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza dostarczył wiele wrażeń i emocji, ale przede wszystkim pokazał, że NAUKA NIE JEST NUDNA!

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe