- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Taksówki w Poznaniu kiedyś i dziś

Taksówki to obecnie jeden z najpopularniejszych środków transportu w Poznaniu. Z usług taniego taxi korzystają zarówno studenci, jak i klienci biznesowi czy nocni imprezowicze. Warto jednak pamiętać, że kiedyś przejazd taxi uważany był za ekskluzywny i niezwykle kosztowny, a samych taksówek na terenie miasta jeździło jedynie kilka! Dowiedz się więcej o kursach taxi kiedyś i dziś.

Taxi w Poznaniu – kiedyś i dziś

Jak dowiedzieć się można z bloga Eko Taxi, z usług tanich taksówek na terenie Poznania korzystają bardzo różnorodne grupy klientów. Kiedyś jeżdżenie „taryfą” jednoznaczne było z kursami zamawianymi przez biznesmenów bądź przejażdżkami na ważne wydarzenia artystyczne i kulturalne, a więc z najbogatszymi mieszkańcami. Taksówkę wzywało się także przy konieczności dostania się na bądź z terenu lotniska. Aż do roku 1914, który przyniósł wybuch pierwszej wojny światowej, przejazd taxi jednoznacznie kojarzony był z ekskluzywną i niezwykle drogą usługą. Wpływ na ceny miała także niska liczba aut przewozowych, która w owym czasie wynosiła zaledwie 10 taksówek na cały Poznań. Transportem miejskim zajmowały się wówczas konne dorożki. Znaczący rozwój usług taksówkarskich w Poznaniu odnotowano w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W 1937 roku liczba samochodów przewozowych wzrosła do 155, podczas gdy konnych dorożek po ulicach jeździło już jedynie 35. Z usług dorożkarzy zrezygnowano po roku 1945. To właśnie w tym momencie taksówki stały się własnością osób oraz firm prywatnych.

- Reklama -

Obecnie wzywanie taksówki w Poznaniu nie wiąże się zazwyczaj z żadną specjalną okazją. Wpływa na to łatwy dostęp to usługi oraz niezwykle krótki czas oczekiwania na przyjazd zamówionego auta. Gdy do zalet korzystania z taxi dodamy także niezwykle niskie, stałe opłaty za kurs, nietrudno o stwierdzenie, ze taksówki z powodzeniem zastąpić mogą inne środki komunikacji miejskiej. Świetnie sprawdzają się bowiem jako gwarancja, że pasażer nie spóźni się na swój pociąg czy samolot – błyskawicznie są w stanie dowieźć klienta na dworzec, lotnisko czy w jakiekolwiek inne miejsce wymagające punktualności. Aby zyskać komfort związany z bezstresowym podróżowaniem, wystarczy, że zamówimy samochód na wybraną, wcześniej ustaloną godzinę.

Informacje o dotyczące upodobań pasażerów dotyczących przejazdami taxi zebrano i opublikowano w specjalnym raporcie Polskie Taksówki 2016. Można się z niego dowiedzieć, że z usług taksówkarskich o wiele częściej korzysta płeć męska. Panowie stanowili bowiem aż 78,7 procent respondentów biorących udział w badaniu. Wiek pasażerów najczęściej mieści się w dwóch grupach: 25-30 oraz 31-40 lat. Z kolei osoby po 50 roku życia jeżdżą taksówkami najrzadziej. Znaczącą liczbę klientów taxi w Poznaniu stanowią osoby z wyższym wykształceniem.

Artykuł sponsorowany

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe