- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Szpital w Szamotułach z nowym aparatem USG dla pacjentów poradni specjalistycznych

3 grudnia 2018 r. w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach odbyła się uroczystość uruchomienia nowego aparatu USG. Sprzęt będzie służył pacjentom poradni specjalistycznych w nowym Budynku Ochrony Zdrowia SP ZOZ Szamotuły. W czasie spotkania obecni byli Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, a także Starosta Szamotulski Beata Hanyżak. Wartość nowego aparatu to prawie 225 tys. zł, z czego prawie 180 tys. zł pochodziło z dotacji celowej z Budżetu Państwa, a ok. 45 tys. zł ze środków Powiatu Szamotulskiego.

Nowy aparat USG posiada specjalne głowice, dzięki którym będzie mógł być wykorzystywany przez poradnie specjalistyczne: urologiczną, kardiologiczną, chirurgii naczyniowej oraz reumatologiczną. Nowy aparat USG poprawi również jakość badania pacjentów z chorobami naczyń obwodowych, zwłaszcza w grupie pacjentów, gdzie objawy są maskowane przez współistniejące choroby, np. cukrzycę u pacjentów z niedokrwieniem kończyn dolnych. W szamotulskim Szpitalu znacząco zwiększy się zakres metod diagnostycznych, np. u pacjentów urologicznych. Poprzez zakup głowicy urologicznej dwupłaszczyznowej możliwe będzie wykonanie biopsji gruczołu krokowego z większą dokładnością. Ponadto podniesie się jakość badań wykonywanych przez specjalistów reumatologii oraz kardiologii.

- Reklama -

– To już kolejny sprzęt, który w ostatnim czasie trafił do naszego Szpitala i znacząco poprawi jakość i dostępność usług medycznych dla mieszkańców powiatu szamotulskiego – mówi Dyrektor SP ZOZ Szamotuły Remigiusz Pawelczak. – To efekt starań wielu osób, którym zależy na dobru Szpitala i jego pacjentów. Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować wojewodzie wielkopolskiemu, władzom starostwa szamotulskiego, a także pani Poseł Marcie Kubiak za ich pomoc w zakupie tego aparatu – dodaje Dyrektor Pawelczak.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe