- Reklama -
2.7 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Bezpieczny i komfortowy cud narodzin – rozmowa z Robertem Goderskim, nowym kierownikiem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Od września stanowisko kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Szamotułach zajmuje lekarz medycyny Robert Goderski – specjalista położnictwa i ginekologii od ponad 20 lat.

Dlaczego Pacjentki powinny wybrać Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Szamotułach?

- Reklama -

R.G.: W naszym Oddziale każda kobieta rodząca oraz osoba jej towarzysząca może przeżyć cud narodzin pod czujnym okiem i przy spersonalizowanym zaangażowaniu profesjonalistów. Czy jest bezpiecznie i komfortowo? Zapraszamy Pacjentki, by mogły się o tym przekonać.

Czego mogą oczekiwać Pacjentki przygotowujące się do porodu w Szpitalu w Szamotułach?

R.G.: Misja Oddziału to „Stawiamy na bezpieczeństwo i komfort”. Realizujemy ją poprzez obecność przy porodzie doświadczonej położnej, lekarza położnika oraz pediatry lub neonatologa. Pacjentki odbywają poród w klimatyzowanej sali porodowej, w obecności wybranej przez siebie osoby towarzyszącej, na nowoczesnym łóżku porodowym, na którym bez problemów mogą przyjąć wygodne dla siebie pozycje porodowe.

Czy matka ma możliwość przebywania z dzieckiem w Oddziale?

R.G.: Oczywiście, również w razie konieczności przedłużonej hospitalizacji noworodka. Zapewniamy pomoc i naukę w zakresie pielęgnacji oraz karmienia noworodka, który przebywa z mamą na sali. Oddział dysponuje klimatyzowanymi salami jedno i dwuosobowymi, wyposażonymi w elektrycznie sterowane łóżka.

Czy w Oddziale pracują sami specjaliści?

R.G.: Nasz zespół to najwyższa liga, jeśli chodzi o wiedzę, umiejętności oraz kulturę i sposób bycia. Wszyscy lekarze to specjaliści w dziedzinie ginekologii i położnictwa, dodatkowo wyspecjalizowani w bardzo wąskich specjalnościach np. w zakresie ginekologii onkologicznej, uroginekologii, technikach nowoczesnej mikrochirurgii. Ale nasz zespół to także Panie Położne. To One tworzą niesamowicie przyjazny klimat dla często zestresowanych Pacjentek – i robią to doskonale.

Jakie zabiegi są tu wykonywane?

R.G.: W ramach części ginekologicznej wykonujemy zarówno drobne zabiegi z pobytem jednodniowym, jak i rozległe, duże operacje (w tym m.in. onkologiczne i uroginekologiczne). Obok klasycznych metod operacyjnych korzystamy z nowoczesnych technik małoinwazyjnej endoskopii (laparoskopia i histeroskopia).

Czy czas oczekiwania na zabieg jest długi?

R.G.: W przypadku zaistnienia konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy, Pacjentki są przyjmowane w momencie zgłoszenia się z problemem. Na zabiegi planowe oferujemy krótkie terminy przyjęć.

Jakie wyzwania czekają na Pana w roli nowego kierownika Oddziału?

R.G.: Obecnie ważnym zadaniem jest zakup nowoczesnego sprzętu operacyjnego i diagnostycznego. Oprócz tego przygotowujemy się do pełnej elektronizacji dokumentacji medycznej. Przejąłem Oddział w bardzo trudnym momencie dla całego naszego Szpitala, bo proces ten wiąże się z poświęceniem ogromnej ilości czasu na analizę nowego systemu informatycznego.

Czy zakup nowego sprzętu wiąże się z nowymi świadczeniami?

R.G.: Nowością będzie możliwość wykonania zapisu czynności serca płodu z użyciem bezprzewodowych aparatów KTG, co poprawi komfort przyszłych mam.

Co przewiduje Pan dla Oddziału w przyszłości?

R.G.: W pierwszej kolejności stawiam na zwiększenie liczby porodów w naszym Oddziale. Dlategowznawiamy działalność szkoły rodzenia, wzmacniamy współpracę z poradniami ginekologicznymi i z położnymi środowiskowymi w powiecie, pracujemy nad jakością opieki oraz dobrą komunikacją z Pacjentkami.

A jeśli chodzi o dalszy rozwój?

R.G.: Przygotowujemy się do uzyskania akredytacji na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego w zakresie ginekologii i położnictwa. Doświadczenie, wiedza i umiejętności naszego zespołu lekarskiego oraz potencjału diagnostyczno-operacyjnego Szpitala, dają nam możliwość kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa na najwyższym poziomie.

ŹródłoMat. SP ZOZ
  1. Wspaniały lekarz ! Poprowadził mi dwie cudowne ciążę, jeden poród odbierał , pełen profesjonalizm:)

  2. Niestety lekarz nie jest godny zaufania. Pod jego okiem idealnej ciąży, urodziłam martwe dziecko. Nie polecam.

  3. Prowadził mi obie ciąży! Jestem zadowolona!
    Jest moim lekarzem.
    Nie wyobrażam sobie zmiany na kogoś innego!

  4. Ciekawe co z kobietami które wolą CC niż sn. Napewno jest takich sporo. Czy będzie można w końcu mieć wybór? A nie tylko musisz sn i koniec. Nie każdy tego chce. Kobieta powinna mieć wybor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe