- Reklama -
21.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 2 października, 2023

Szkockie Andrzejki w „Rolniku”

30 listopada to narodowe święto Szkocj i- obchodzony jest wówczas dzień ich patrona – Św. Andrzeja. W tym roku po raz pierwszy w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach nawiązaliśmy do szkockiej tradycji.

Na nasze zaproszenie odpowiedział polski dudziarz – p. Przemysław Wawrzyniak, który zagrał kilka utworów na dudach i irlandzkim flecie oraz opowiedział o Szkocji, instrumentach i narodowym stroju Szkotów. W trakcie lekcji wychowania fizycznego silni mężczyźni mogli wziąć udział w Highland Games – odbyły się konkurencje w przeciąganiu liny i w caber toss – czyli utrzymanie, a następnie rzucanie długiego pala lub kłody.

- Reklama -

W trakcie lekcji języka angielskiego uczniowie mogli spróbować tzw. shortbread, czyli szkockich ciasteczek maślanych. Nie mogło też zabraknąć szkockiej kratki – cały dzień przyświecało nam powiedzenie – Keep Calm And Wear A Kil t- w związku z czym społeczność szkolna nosiła dziś ubrania w kratkę i robiła sobie mnóstwo zdjęć, które można obejrzeć na profilu szkoły w serwisie społecznościowym Facebook.

Martyna Kustoń

[Best_Wordpress_Gallery id=”736″ gal_title=”Szkockie Andrzejki”]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe